Podsumowanie weekendu na nidzickich drogach

2021-01-18 16:00:00 (ost. akt: 2021-01-18 14:26:35)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Śliska nawierzchnia sprawia, że przyczepność pojazdu staje się mniejsza, a tym samym wydłuża się droga jego hamowania. W takich warunkach nie trudno o zdarzenie drogowe. W sobotę na terenie powiatu nidzickiego doszło do 4 kolizji, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowco noga z gazu!
W sobotę (16.01.2021 r.) około godz. 9:00 kierujący pojazdem marki Skoda, wykonując manewr włączania się do ruchu z parkingu koło miejscowości Rozdroże na drogę W545, nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w słup latarni, stojącej przy drodze. 55 – latek został pouczony za spowodowanie kolizji drogowej.

Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (16.01.2021 r.) około godz. 12:30. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że osoba kierująca pojazdem marki Suzuki, jadąc z miejscowości Szkotowo w kierunku miejscowości Kownatki najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w płot posesji, doprowadzając do kolizji drogowej, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia.

Tego samego dnia, kilka minut po godz. 13:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał informację o kolizji drogowej na ul. Traugutta w Nidzicy. Z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie drogowe wynika, że 20 – letnia nidziczanka, kierująca samochodem osobowym marki Skoda, nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Renault. Kolizja drogowa zakończyła się dla młodej kobiety mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Około godziny później miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda, 37 – letni mieszkaniec gminy Nidzica ,na drodze W545 między Kozłowem a Działdowem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Mercedes. Funkcjonariusze nałożyli na sprawcę kolizji mandat i punkty karne.

Zimowa aura wymusza na kierujących zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi za kierownicą. Opady śniegu i mróz powodują, że nawierzchnia staje się śliska, a tym samym wydłuża drogę hamowania. W takich sytuacjach koła tracą przyczepność i znacznie trudniej jest zapanować nad pojazdem. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.
KPP Nidzica

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nic nieroby #3044084 | 46.186.*.* 19 sty 2021 07:22

    nie robia poza byle jakim wrazeniem te milicjaniery

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Zirytowany emeryt inwalida I stopnia #3044071 | 195.164.*.* 19 sty 2021 06:43

    Czy jak uderzę w drzwi od swojego garażu to też będzie kolizja drogowa i 10 punktów karnych?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5