W Sylwestra obowiązuje zakaz przemieszczania się 31 grudnia od godz. 19:00 do godz. 6:00 w dniu 1 stycznia 2021

2020-12-30 13:00:00 (ost. akt: 2020-12-30 11:03:33)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Przed nami Sylwester, który przypada w okresie pandemii i związanych z nią ograniczeń, nakazów i zakazów.
Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 31 grudnia 2020 roku od godziny 19:00 do 1 stycznia 2021 roku do godziny 6:00 na obszarze Polski przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu:

> wykonywania czynności służbowych lub zawodowych,
> wykonywania działalności gospodarczej,
> zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.
Rzecznik rządu poinformował, że policja będzie egzekwowała kwestie obowiązujących zakazów.


Policjanci, tak jak co roku o tej porze prowadzą wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu drogowego. Kontrolują trzeźwość kierowców i to, czy nie łamią oni obowiązujących przepisów. W sylwestra funkcjonariusze będą również reagować na wszelkie zakłócenia porządku publicznego, choćby te wywołane przez osoby pijące alkohol w miejscach niedozwolonych.

Sprawdzane przez policjantów jest również respektowanie przepisów związanych z obowiązującym stanem epidemii. Działalność niektórych gałęzi gospodarki jest aktualnie zakazana lub w znacznym stopniu ograniczona. Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli inspekcji sanitarnej sprawdzają czy wprowadzone przepisy są przestrzegane przez administratorów obiektów handlowych, sportowych, stoków narciarskich czy hoteli.
Nie możemy również zapominać o innych wciąż obowiązujących nakazach i ograniczeniach, a w tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach oraz o ograniczeniach związanych z gromadzeniem się czy przemieszczaniem.

Pamiętajmy jednak, że każda interwencja jest indywidualnie rozpatrywana przez policjantów na podstawie zastanych okoliczności. Jeżeli gdzieś w trakcie służby policjanci stwierdzą, że dochodzi do łamania prawa, będą wówczas adekwatnie reagować.
W swoich działaniach skupiamy się przede wszystkich na zapewnieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańcom naszych miejscowości i liczymy na to, że w tych działaniach będziemy przez nich wspierani, poprzez ich zdroworozsądkowe zachowanie.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zuza #3031232 | 178.235.*.* 30 gru 2020 21:10

    Tym rozporządzeniem mogą sobie dudę podetrzeć. Ten durny rząd może najwyższej grzecznie poprosić, by społeczeństwo nie przemieszczało się. Matoły z tych pisiorów. J

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Unknown #3030988 | 83.20.*.* 30 gru 2020 17:16

    Zgadza się, rząd jest popi********

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5