Wychodził z ciężarówki - potrącił go samochód

2020-12-27 15:52:19 (ost. akt: 2020-12-27 16:39:11)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Widoczny uczestnik ruchu jest bezpieczniejszy na drodze. Na terenie gminy Janowo 58-letni pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię poza obszarem zabudowanym został potrącony przez kierującego oplem 39-latka. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku doznanych obrażeń pieszy został hospitalizowany. Niestety, nie korzystał on z elementów odblaskowych.
Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 23 grudnia około godz. 7:00 na terenie gminy Janowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39 – letni kierujący samochodem osobowym marki opel, na drodze między Zawadami a Muszakami potrącił przechodzącego przez jezdnię 58 – letniego pieszego, który uprzednio wysiadł z zaparkowanego na poboczu pojazdu ciężarowego marki renault. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym a 58 – latek niestety nie korzystał z elementów odblaskowych. Zarówno kierujący jak i pieszy byli trzeźwi. Potrącony mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala w Działdowie celem hospitalizacji.

Korzystajmy z elementów odblaskowych, ponieważ widoczny uczestnik ruchu jest bezpieczniejszy na drodze. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. W nocy przy złej pogodzie pieszy ubrany w ciemne ubranie jest zauważalny przez kierowcę z odległości około 20 – 30 metrów. Gdy ma przy sobie odblask, kierowca widzi go już z odległości około 150 m. Te dodatkowe metry to kilka dodatkowych sekund na reakcję i wykonanie prawidłowego manewru w celu uniknięcia potrącenia niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Nośmy odblaski, świećmy przykładem!

KPP Nidzica

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jasio BMW E36 kiler #3028834 | 46.76.*.* 28 gru 2020 09:21

    Me BMW jest fluorescencyjne pieszy widzi z daleka i odskakuje jak zdąży :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  2. pieszy #3028828 | 81.15.*.* 28 gru 2020 09:14

    Niewielu kierowców zorientowało się, że wprowadzono de facto obowiązek posiadania odblasków dla wszystkich pasażerów ich auta. Przecież zawsze może się zdarzyć awaria, po której trzeba wyjść z samochodu - trzeba mieć wtedy odblaski. Podobnie jak w czasie przerwy na sikanie w lesie. Hehehe. A jak jest z MOPami? Tam też trzeba mieć odblaski?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5