W miniony weekend nie brakowało zdarzeń drogowych

2020-12-08 10:00:00 (ost. akt: 2020-12-07 17:46:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

NA SYGNALE|| W miniony weekend nie brakowało zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych użytkowników ruchu. Dwóch rowerzystów jechało swoimi jednośladami, mając blisko 2,3 i 1,7 promila alkoholu w organizmie. Na drodze S7 koło Załusk, kierująca toyotą wjechała do rowu.
Nidziccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło sobotę (5 grudnia) około godz. 07:00 na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Załuski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Toyota podczas wyprzedzania innego pojazdu nie zauważyła, że kierujący w tym czasie zjeżdża nagle na jej pas. 35 – latka nie chcąc dopuścić do zderzenia pojazdów zjechała w lewą stronę, co skutkowało wjechaniem do przydrożnego rowu. Kierująca toyotą to mieszkanka gminy Łódź, kobieta była trzeźwa, w wyniku doznanych obrażeń została przetransportowana do szpitala w Działdowie.

W niedzielę (6 grudnia) policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 2 nietrzeźwych rowerzystów. Mieszkaniec gminy Kozłowo podczas kontroli w Szkotowie „wydmuchał” blisko 2,3 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn to mieszkaniec gminy Janowo. Badanie stanu trzeźwości podczas przeprowadzonej kontroli drogowej w Jagarzewie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Niebawem obaj mężczyźni za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, grzywny oraz zakaz kierowania rowerem od 6 miesięcy do 3 lat.

7 grudnia kilka minut po godzinie 6:00 na drodze wojewódzkiej W545 między Napiwodą a Nidzicą nidziccy policjanci obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym typu kombi podczas manewru wyprzedzania potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę. Kierujący jednośladem, 32 – letni mieszkaniec gm. Nidzica był trzeźwy, korzystał z kamizelki odblaskowej, a jego rower posiadał sprawne oświetlenie. Potrącenie skutkowało przewróceniem się mężczyzny, lecz na szczęście nie doznał on obrażeń ciała.

Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za poziom bezpieczeństwa na drodze. Szczególnie teraz, gdy szybko zapada zmrok, poranki są mgliste, a opady atmosferyczne pogarszają widoczność i powodują, że nawierzchnia drogi staje się śliska, pamiętajmy o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Zmiana aury wymusza na nas zmianę techniki jazdy, ale zachowanie trzeźwości za kierownicą jest aktualne cały rok.
KPP NIdzica

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. prawo #3023435 | 10.10.*.* 19 gru 2020 17:16

    WSZYSTKIM drogowym pośpieszniakom i bandytom, także ulicznym, radzę dobrze patrzeć na znaki na ul. Kilińskiego i 1 Maja na odcinku od ronda w kierunku Ratusza, bo może drogo kosztować próba wymuszenia pierwszeństwa przejazdu dla jadącego ul. 1 Maja! Ostrzegam - często celowo wyjeżdżam z JEDNOKIERUNKOWEJ Kilińskiego na 1 Maja i czekam na jełopów!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5