Chwile grozy na nidzickich drogach

2020-11-30 14:39:47 (ost. akt: 2020-11-30 14:43:40)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend (27-30 listopada) na drogach powiatu nidzickiego miały miejsce 2 zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej i groźnie wyglądająca kolizja. Ponadto, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości „wydmuchał” ponad 1,1 promila alkoholu.
W piątek (27 listopada) około godz. 18:30 na terenie gminy Kozłowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Kia. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 1,1 promila alkoholu w jego organizmie. Niebawem mieszkaniec gminy Kozłowo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby bezwzględnie reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę. Osoba z promilami to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno tych zmotoryzowanych, jak i pieszych. Nasza odpowiedzialna postawa może uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii, zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.

W niedzielę (29 listopada) około godz. 8:30 na drodze W545 między Nidzicą a Napiwodą kierujący pojazdem osobowym marki Volvo uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Do kolejnej kolizji z udziałem zwierzyny leśnej doszło tego samego dnia około godz. 16:00 przy wjeździe do Nidzicy od strony miejscowości Tatary (droga W538) Kierujący autem osobowym marki BMW uderzył w sarnę która wtargnęła na drogę.

Również w niedzielę (29 listopada) około godz. 16:30 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Robaczewo. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Seat jadąc drogą W604 z Nidzicy w kierunku m. Wielbark na łuku drogi w miejscowości Robaczewo nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie a następnie wywrócił pojazd. 19 – letni kierujący był trzeźwy i nie wymagał hospitalizacji.

kpp, red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ale belkot #3014495 | 10.10.*.* 30 lis 2020 15:13

    kto to redaguje? np. tu potracil, a tu wbiegla, hehehe polski trufny jezyk

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5