Michał Jaworski ósmym zawodnikiem świata w kategorii do 89kg

2020-11-20 13:00:00 (ost. akt: 2020-11-19 12:26:12)
Michał Jaworski

Michał Jaworski

Autor zdjęcia: TS Nida

Ostatnie tygodnie roku są dla nidzickich sztangistów bardzo pracowite. Trójka naszych reprezentantów: Michał Jaworski, Hubert Pietrzak i Bartosz Burski przed kilkoma dniami wróciła ze zgrupowania Kadry Narodowej, które odbywało się w Zakopanem.
Tam przygotowywali się do ostatnich tegorocznych zawodów. Tuż po powrocie z Zakopanego Michał Jaworski wraz z trenerem Markiem Nachtygal udał się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie wraz z pozostałą częścią Kadry Polski Juniorów do lat 17 uczestniczyli w Pucharze Świata Juniorów rozgrywanym online.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 17 miały się odbyć w Peru. W związku z sytuacją epidemiologiczną organizatorzy wraz ze Światową Federacją Podnoszenia Ciężarów postanowili przeprowadzić te zawody za pośrednictwem Internetu.

W zawodach wzięło udział 402 sportowców z 62 krajów (184K+218M). Nasz reprezentant Michał Jaworski (16l), rywalizując w kategorii wagowej do 89kg, zajął miejsce VIII uzyskując wynik w dwuboju 277kg (121+156).
Tym samym Michał poprawił swój rekord życiowy w podrzucie o 11kg i o tyle samo w dwuboju. W kategorii tej rywalizowało 23 zawodników.


W tym samym czasie dwaj młodsi koledzy Michała Bartosz Burski (15l) oraz Hubert Pietrzak (15l) walczyli w Ciechanowie podczas Międzynarodowego Turnieju im. J.Ostrowskiego i A.Matusiaka. Obaj zaliczyli udane starty, również poprawiając swoje rekordy życiowe.


Hubert Pietrzak
Hubert uzyskał w dwuboju 218kg(97+121) poprawiając swój najlepszy wynik w rwaniu o 2 kg poprawiając kolejny już raz należący do niego rekord Polski w tym boju.


Bartosz Burski

Bartek Burski zaliczając wszystkie sześć podejść uzyskał w dwuboju 230kg (100+130). Zawodnik poprawił swoje rekordy życiowe o 3kg w rwaniu, 5kg w podrzucie i 8kg w dwuboju.

Przed nidzickimi sztangistami jeszcze w najbliższą sobotę start w Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia LZS, które zostaną rozegrane w Olsztynie.

W kolejną sobotę nasz najstarszy zawodnik Mateusz Łęgowski weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, rozgrywanych w Biłgoraju. Równolegle z tymi zawodami toczyć się będą w tym mieście Mistrzostwa Polski Seniorów, w których wystartują również Michał Jaworski, Bartosz Burski i Hubert Pietrzak. Prosto z Biłgoraja trójka ta przejedzie do Zakopanego na kolejne dwutygodniowe zgrupowanie.
Gratulujemy zawodnikom dotychczasowych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.
Zarząd Towarzystwa Sportowego NIDA

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5