6600 złotych dla Leny Mazur od uczniów Trójki

2020-11-21 16:00:00 (ost. akt: 2020-11-21 09:45:22)
Uczniowie Trójki dla Leny Mazur

Uczniowie Trójki dla Leny Mazur

Autor zdjęcia: Jacek Maculewicz

POMOC || Niełatwo jest policzyć wszystkie przedsięwzięcia, w których młodzież, rodzice i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy włączyli się do akcji pomocy Lence Mazur. Nasza akcja pomocy trwa. To nasz wspólny olbrzymi sukces.
Wszystko zaczęło się od tego, że nominowani przez Szkołę Podstawową w Muszakach rozpoczęliśmy akcją “Pajacyki dla Lenki”, w której najpierw nasi wychowankowie, a potem również nasi nauczyciele przekazali Malutkiej pierwszą finansową pomoc. Kolejną jej odsłoną był “Kwiatek dla Lenki” - akcja, w której zachęciliśmy naszą społeczność do tego, by Święto Edukacji uczynić też świętem Malutkiej.

W tych przedsięwzięciach, dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców i wychowawców udało nam się wspólnie zebrać pierwszą znaczącą kwotę - tu łącznie przekazaliśmy dziewczynce 3409,18 zł i są w tej kwocie zawarte również pieniądze, nazbierane do puszek przez członków Szkolnego Koła Caritas podczas zbiórki żywności.


Nie było to jednak nasze ostatnie słowo, bo właśnie wtedy podjęliśmy akcję rodzinne kasztanobranie, dzięki której kasztany niemal "mnożyły się" w naszych szkolnych murach.

Z pomocą ludzi o wielkich sercach, również czterech szkół z gminy Kozłowo, jednej z mławskich szkół, a nawet jednego z olsztyńskich przedszkoli, udało nam się zebrać około 5 ton kasztanów. Dzięki dobrej współpracy z Radą Rodziców SP3, odebrana od nas przez Koło Myśliwskie “Knieja” część kasztanów będzie karmą dla zwierząt leśnych zimą.

Drugą część przekazaliśmy do punktu odbioru zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy. Gdy zatem ostatnia, piąta tona pojechała do Koła Myśliwskiego, a my zakończyliśmy oficjalnie naszą zbiórkę kasztanów, udało nam się niemal podwoić zebraną dotąd kwotę, bo w akcji rodzinne kasztanobranie przekazaliśmy Lence ok 3200zł. To nasz wspólny olbrzymi sukces.

Ale nasza akcja pomocy trwa nadal – w jej ramach, ze względu na pandemiczne obostrzenia inaczej niż planowaliśmy, realizujemy jednak zapowiedziany “Kiermasz Darów Jesieni dla Lenki” - nasi nauczyciele dzieląc się przynoszą i kupują od siebie nawzajem jesienne przetwory, sadzonki, cebulki kwiatów.

Rozpoczęliśmy również wystawiać na licytacje przekazane przez naszego nauczyciela wf, z pasji również sędziego PZPN, Karola Rudzińskiego, gadżety sportowe. Tu sama koszulka z autografem Zbigniewa Bońka została wylicytowana za 600 zł, a gadżetów jest jeszcze całe mnóstwo. O efektach obu akcji jeszcze z dumą poinformujemy.


Nie potrafimy ocenić jaką wartość ma zawieziona do Muszak góra nakrętek -w dwóch transportach przekazaliśmy ok. 40 worków, z których część przyjechała do nas z jednej z warszawskich szkół. Tak wielki zasięg i moc ma chęć pomagania.
To wielka radość czuć, że z Lenką gra cała jej wielka drużyna, której my -społeczność i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy jesteśmy dumnymi członkami.

Jacek Maculewicz- koordynator akcji


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5