Kto zostanie nowym dyrektorem "Trójki"?

2020-11-07 17:00:00 (ost. akt: 2020-11-09 19:38:15)
SP nr 3 w Nidzicy

SP nr 3 w Nidzicy

Autor zdjęcia: Archiwum NGN

EDUKACJA|| Dotychczasowa dyrektor Trójki Agnieszka Tańska zrezygnowała z pracy, a jej zastępczyni przeszła na emeryturę. Po wielu rozmowach z nauczycielami Barbara Biedrzycka - Falba zgodziła się zostać p.o. dyrektora. Decyzja zapadła 2 listopada.
Agnieszka Tańska zrezygnowała z pełnienia funkcji dyrektora. Nie będzie również pracowała w tej szkole.

— Z panią dyrektor rozstaliśmy się za porozumieniem stron. Pani wicedyrektor przeszła na emeryturę. Nie chciała zostać — mówi burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

W dniu, w którym została rozwiązana umowa burmistrz spotkał się z radą pedagogiczną, ponieważ jego obowiązkiem w takim przypadku jest, spośród członków rady pedagogicznej, wskazać osobę, która będzie pełniła obowiązki dyrektora szkoły. Nie musi być to osoba, która ma ukończone zarządzanie oświatą.

— Wyznaczyłem do objęcia stanowiska p.o.dyrektora pana Andrzeja Rusia, który zawsze miał najwięcej obiekcji, uwag do pracy pani dyrektor. Podsuwał też rozwiązania, więc uważałem, że będzie odpowiednim kandydatem — wyjaśnia burmistrz Nidzicy.
Niestety, Andrzej Ruś nie podjął się pełnienia tej funkcji.

Odbyło się kolejne spotkanie rady pedagogicznej po to, aby rada wybrała demokratycznie osobę, która pełniłaby funkcję dyrektora. Rada wskazała Jacka Gnidzińskiego.

— Spotkaliśmy się z nim. Powiedzieliśmy na czym polega praca dyrektora, jakie są jego obowiązki, zakres czynności. Pan Gnidziński początkowo tę propozycję przyjął, ale potem zrezygnował. Należy wyciągnąć z tego wnioski, że krytykować rządzących jest łatwo, ale podjąć rękawicę i rządzić już nie jest tak łatwo — wyjaśnia burmistrz Nidzicy.

Jeśli nie uda się powołać dyrektora, to może to doprowadzić nawet do rozwiązania szkoły. Konkurs na dyrektora w dobie pandemii jest niemożliwy. — Ogłosimy go najszybciej jak tylko będzie to możliwe, ale to potrwa, a w szkole ktoś musi podejmować decyzje dzisiaj. Zamknąć szkołę nie jest tak łatwo. To nie jest kiosk ruchu. W szkole są nauczyciele, uczniowie, inni pracownicy — dodaje Jacek Kosmala.

Dyrektorem może zostać osoba spoza rady pedagogicznej, ale zgodę na to musi wyrazić kuratorium.

2 listopada pełnienia obowiązków dyrektora szkoły podjęła się Barbara Biedrzycka- Falba. Burmistrz zdecyduje o terminie konkursu.


Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #3017747 | 178.235.*.* 8 gru 2020 13:31

  Przed laty w jednej ze szkół nidzickich miał się odbyć konkurs na dyrektora. Prawie cała rada poparła jednego z kolegów, a ja się wyłamałam. Ile się nasłuchałam, jaka to jestem. Kolega został dyrektorem i po pół roku zaczęły się pretensje. Tylko ja ich nie miałam, bo nie było o co. Dyrektor jest od tego, żeby zarządzać i dbać o poziom. Święty pewnie nie był, a mnie się doskonale z nim pracowało. Robiłam swoje najlepiej jak potrafiłam i nie spodziewałam się wdzięczności za poparcie, jak niektórzy. Wiedział, ze go nie poparłam, a zawsze docenił moją pracę.Nie jest to wdzięczne stanowisko, tyle , że szef ma zawsze być kulturalny wobec pracowników. Nawet opierniczyć trzeba z klasą, a nie z mordą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. podział #3004108 | 10.10.*.* 9 lis 2020 22:45

  Dyrektor powinien łączyć nauczycieli, rodziców a nie dzielić jak ta p. robiła. Powinien budować relację, być człowiekiem dialogu, umieć przyjąć konstruktywną krytykę, a ta p. była przeciwieństwem tych cech. Dobrze że wróciła do nauczania tam będzie spełniać swoje ambicje pedagoga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. Empatia #3004037 | 10.10.*.* 9 lis 2020 19:13

  Wszystkim wam jej brak aby opluwać

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 4. ciekawe zagrywki #3003999 | 10.10.*.* 9 lis 2020 17:57

  po co wam to było i jak się skończyło i jak będzie znów jakiś znajomy, będzie konkurs konkurs wielka Fikcja bylibyście dyrektorami pół roku póżniej by was wywalił ,dlaczego nie podał jakiego miał dyrektora ,jak można się zgadzać na przeniesienie kiedy nie było następcy kompromitacja łapanka na dyrektora

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. BASTA #3003797 | 10.10.*.* 9 lis 2020 11:25

  Burmistrz wyznaczył do czasu rozstrzygnięcia konkursu pełniącą obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr. 3 Ogłosi konkurs, komisja wyłoni zwycięzcę i szkoła będzie dalej funkcjonować.Nowy dyrektor z nowymi pomysłami będzie pełnił funkcje kolejne cztery lata. Po co te spekulacje i czarnowidztwo ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-2)

  Pokaż wszystkie komentarze (42)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5