Czy na lotnisku w Olsztynie wypożyczysz samochód bez kaucji?

2020-10-28 22:36:46 (ost. akt: 2020-10-28 22:37:11)   Artykuł sponsorowany
Większość lotnisk w Polsce, podobnie jak poza granicami naszego kraju, jest usytuowana na obrzeżach miast. Jeśli chcemy dostać się do centrum lub w pobliże największych atrakcji turystycznych, trzeba przemyśleć opcję dojazdu – koleją, autobusem, taksówką lub wypożyczonym samochodem. Przy tej ostatniej opcji najczęściej odstraszają formalności, kwestie ubezpieczeniowe oraz konieczność opłacenia kaucji. Czy w Olsztynie da się wypożyczyć auto wygodniej, bez zbędnych komplikacji i dodatkowych kosztów?
Wypożyczenie auta bez kaucji – czy to możliwe?
Kaucja jest z definicji opłatą zwrotną, którą podmiot oferujący usługi wypożyczenia samochodu pobiera celem dodatkowego zabezpieczenia swojego mienia. W ten sposób poniekąd „upewnia się”, że w razie np. celowej dewastacji pojazdu, będzie można odzyskać kwotę potrzebną na naprawę (przynajmniej w części).
Z punktu widzenia klienta opłata ta jest bardzo niewygodna, ponieważ generuje dodatkową blokadę środków na koncie lub w gotówce. Zwrot następuje wraz z oddaniem auta, ale wiele osób nie chce lub nie może w danej chwili podzielić się z wypożyczalnią samochodów okrągłą sumką.
Na szczęście istnieją usługi takie jak te dostępne na stronie carfree.pl. Firma ta nie pobiera żadnych dodatkowych kaucji od swoich klientów. Płaci się tylko za samo wypożyczenie oraz za ewentualne, wybrane usługi dodatkowe. Więcej na ten temat można też przeczytać w artykule pt.: „Czy na lotnisku w Olsztynie można wypożyczyć samochód bez kaucji?”.

Sprawdzaj regulaminy, wybieraj przejrzyste oferty
Sporo zależy od klienta i jego uwagi. Na stronach internetowych niekiedy informacje są dopisane „drobnym drukiem” lub widnieją jedynie w regulaminach. Największe zdziwienie następuje w momencie, gdy przychodzi do zapłaty on-line albo co gorsza, odbioru osobistego, podczas którego naliczana jest kaucja. Trudno takie zagranie uznać jednoznacznie za nieuczciwe, ponieważ wszystko odbywa się w zgodzie z literą prawa, ale z pewnością firmy ukrywające koszty przed swoimi klientami nie mogą budować z nimi więzi i długodystansowego zaufania.
Dlatego transparentność serwisu on-line wypożyczalni samochodów CarFree jest tym bardziej godna podziwu. Klient, wchodząc na stronę, od razu ma sposobność zapoznania się z faktycznymi cenami za wynajem. W przypadku krótkoterminowych transakcji firma nie łączy ich z innymi popularnymi ograniczeniami, jak np. limity kilometrów.

Olsztyn – wypożyczalnia samochodów
Czy wypożyczając samochód w Olsztynie, można oddać go w innym mieście, np. w Szczecinie bądź Katowicach? Nie zawsze jest to możliwe, dlatego oprócz informacji związanych z kaucją, warto sprawdzić, jak duża jest sieć punktów odbioru danej wypożyczalni samochodów. W przypadku CarFree pokrycie Polski jest dość spore, a siatka miejsc cały czas się rozrasta. Można zatem z powodzeniem wynająć auto w jednym mieście, a oddać je w zupełnie innym.
Komfort, prostota transakcji on-line, minimum formalności – tak pozycjonują się nowoczesne firmy w różnych branżach. Kaucje to metody zabezpieczeń, które na szczęście wychodzą z użytku. Warto zatem wybierać te wypożyczalnie samochodów, które już z tej opłaty zrezygnowały

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Na lotnisku #2996185 | 31.0.*.* 29 paź 2020 06:27

    Jak wysuadę z samolotu w Olsztynie wtedy wypozyczę samochód Ha ha ha

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5