Piją alkohol na placu zabaw

2020-10-22 17:18:00 (ost. akt: 2020-10-22 17:19:51)
— Proszę o nagłośnienie sprawy spożywania alkoholu i aktu wandalizmu na boisku przy ul. Żwirowej, a także na placu zabaw — napisała do naszej redakcji zatroskana mama.
— Na boisku do koszykówki znajdują się potłuczone butelki, a z kosza na śmieci wypadają sterty odpadów. Plac zabaw ma służyć dzieciom, a niestety, służy jako plac do spożywania alkoholu i licznych głośnych imprez. Proszę o pomoc — napisała do nas Czytelniczka. Dzień wcześniej otrzymaliśmy także zdjęcia z tego miejsca od innego mieszkańca ul. Żwirowej. Plac zabaw i boisko jest pod stałym zarządem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapytaliśmy zarządcę tych obiektów, dlaczego tak się dzieje.

— Plac zabaw i boisko sprzątane są na bieżąco, co najmniej raz w tygodniu. Ostatni raz obiekt sprzątany był w 15 października. Nie stwierdziliśmy stert wypadających odpadów. Szkła zostały usunięte. Nagminnie obserwujemy, że większość śmieci pozostawionych w koszach to niestety butelki. Kilkakrotnie stwierdziliśmy, że do koszy na terenie placu zabaw podrzucane są śmieci pochodzące z gospodarstw domowych. Kontrole placu zabaw odbywają się przy każdej wizycie pracownika i wszelkie usterki usuwane są na bieżąco. Ponadto, 2 razy do roku dokonywana jest, przez uprawnione do tego osoby, kontrola stanu technicznego obiektów budowlanych — mówi Patrycja Kawałko- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Alicja Pepłowska- rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy twierdzi, że teren placu zabaw i boiska przy ul. Żwirowej w Nidzicy jest codziennie patrolowany. — W ostatnim czasie nie otrzymywaliśmy zgłoszeń dotyczących naruszania ładu i porządku m.in. spożywania alkoholu we wskazanych miejscach — mówi rzeczniczka.

— Poziom bezpieczeństwa społeczności lokalnych kształtuje nie tylko policja, ale również mieszkańcy danego terenu sygnalizujący lokalne zagrożenia, a także zarządca konkretnego terenu, boiska, placu zabaw, w kompetencji którego jest m.in. dbanie o czystość w danym miejscu. Oczywistym jest, że widok nieporządku i przepełnionych koszy na śmieci na terenach rekreacyjnych może być dla wielu osób sygnałem o braku nadzoru nad danym obiektem, a co za tym idzie - zachętą do kolejnych zachowań niezgodnych z prawem. Brak reakcji jest niejako przyzwoleniem na tego typu sytuacje. Będąc ich świadkiem ważne jest, aby informować o nich policję, która natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia podejmie interwencję w danej sprawie — zaznacza Alicja Pepłowska.

Policjantka zachęca także do nanoszenia tego typu spostrzeżeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przypomina, że spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, do których należą też boisko i plac zabaw jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 100 zł.

Halina Rozalska

Czekamy na Wasze listy. Piszcie do nas o tym, co Was denerwuje, cieszy, złości, za czym tęsknicie. Czekamy na Wasze opinie, sugestie, wspomnienia. W razie potrzeby będziemy interweniować w Waszych sprawach lub opiszemy Waszą historię. Czekamy na Wasze historie: nidzica@gazetaolsztynska.pl lub 13-100 Nidzica, Plac Wolności 3.


Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alkohol +++++++++ #2991960 | 10.10.*.* 25 paź 2020 11:39

  Pracujący nie mają za co bo Nidziccy pracodawcy poobniżali pensje a nowa klasa średnia czyli beneficjenci MOPSów i GOPSów dysponują jak widać dużą gotówką na papierosy i alkohol.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Menager #2991754 | 10.10.*.* 24 paź 2020 23:18

  Bóg kazał pragnących napoić ,nieważne czy z % .tyle razy tam piją i co to komu przeszkadza ,Proszę jechać na pagę w Warszawie tam się .Policja boj podjechać tu w Nidzicy cisza jakby pustkowie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bóg kazał pragnących napoić ,nieważne czy z % #2991751 | 10.10.*.* 24 paź 2020 23:16

  Menager

  odpowiedz na ten komentarz

 4. + #2991658 | 10.10.*.* 24 paź 2020 19:42

  Pracujący nie mają za co bo Nidziccy pracodawcy poobniżali pensje a nowa klasa średnia czyli beneficjenci MOPSów i GOPSów dysponują jak widać dużą gotówką na papierosy i alkohol.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Piją fajki palą #2991000 | 10.10.*.* 23 paź 2020 22:02

   piją wszędzie w parkach na skwerach. Przed szkołami w przerwy oblegane zieleńce palą papierosy

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (20)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5