Psychoterapia i ziołolecznictwo w leczeniu migreny
2020-10-25 11:00:00(ost. akt: 2020-10-25 10:44:33)
Migrenowe bóle głowy bywają okrutnie męczące. Osoby cierpiące na migrenę muszą znosić uporczywe bóle głowy, mdłości, częste zmiany nastroju, nadmierną wrażliwość na hałas i światło, swędzenie oczu, zatkany nos i wiele innych uciążliwych objawów.
Migrena jest rezultatem organizmu, który reaguje w ten sposób na nerwy, złość i stres. Kiedy człowiek jest w stresie, jego mięśnie przygotowują się do natychmiastowego działania.
Zwiększa się dostawa krwi do mięśni, a do mózgu dopływa bardzo mało krwi. Gdy nerwy mijają, naczynia krwionośne rozszerzają się i krew przepływa z powrotem do mózgu w naturalny sposób. Zatrzymany wcześniej przez stres i złość, strumień krwi, potrzebuje dostać się znowu do mózgu i powoduje silny ból głowy.
Objawy migreny spowodowane są zwężeniem naczyń krwionośnych zasilających mózg. Aby zatrzymać migrenę należałoby powstrzymać naczynia krwionośne od zwężania się.
Osoby cierpiące na migreny mają często zimne ręce i stopy, jest to również spowodowane zwężeniem naczyń krwionośnych.
Osoby cierpiące na migreny mają często zimne ręce i stopy, jest to również spowodowane zwężeniem naczyń krwionośnych.
Skuteczne leczenie migreny jest równoznaczne z leczeniem ukrytej złości, nieujawnianej na zewnątrz i nauczeniem się kontaktowania własnej agresywności oraz mówieniem tego, co się czuje.
Migrena pokazuje, że osoba która na nią cierpi jest wściekła wewnątrz, ale z przeróżnych powodów nie pokazuje tego, np. została nauczona w domu rodzinnym, że nie wolno pokazywać złości i w dorosłym życiu odtwarza taki schemat w relacjach z innymi osobami.
Migrenowe bóle głowy ukazują również problemy w złym funkcjonowaniu układu pokarmowego, w szczególności żołądka.
Często występują u osób z zespołem jelita drażliwego. Zioła gorzkie usprawniające działanie przewodu pokarmowego i jelit są pomocne w leczeniu i profilaktyce bólów głowy.*
Możecie Państwo aktywnie włączyć się w tworzenie działu Psychoterapia i Ziołolecznictwo poprzez propozycje tematów z tych dziedzin, o których chcielibyście dowiedzieć się więcej. Propozycje można zgłaszać na adres mailowy: z.leszczynska@gazetaolsztynska.pl
fDr Katarzyna Kęsicka
Certyfikowany Psychoterapeuta
Psychosomatoterapeuta
Fitoterapeuta
Certyfikowany Psychoterapeuta
Psychosomatoterapeuta
Fitoterapeuta
* Artykuł ma charakter informacyjny, nie jest poradą lekarską, ani farmaceutyczną.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez