105 kilometrów dla Antosia Prusika!

2020-07-21 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-22 09:29:09)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Jacek Kowalczyk - zawodnik Nidzica Biega 1 sierpnia pobiegnie w 105-kilometrowym ultramaratonie dla Antosia Prusika z Nidzicy. — Antoś będziesz mi bardzo potrzebny, bo nie dam sobie rady bez ciebie — mówił biegacz.
W zeszłym roku Jacek Kowalczyk pokonał 70- kilometrowy ultramaraton "Jaga-Kora" dla kolegi Marka, wymagającego rehabilitacji po wypadku. W tym roku wystartuje na 105-kilometrowym dystansie. Bieg rozpocznie się o 1:30 w nocy na +3260 m. Błotnista trasa, którą trzeba pokonać maksymalnie w 19 godzin będzie niemałym wyzwaniem.

— To marzenie, które jest do spełnienia. Ogrom pracy nad samym sobą, a sam udział w biegu będzie doświadczeniem potrzebnym w przyszłości. W sercu zabieram Antosia, na trasie jest dużo figurek i krzyży, ma się poczucie, że człowiek jest bliżej Boga. Biegnąc, będę modlił się i prosił Boga o zdrowie dla Antosia — mówił Jacek Kowalczyk. Biegacz założył też skarbonkę, którą udostępnił na swoim profilu na facebook'u. — Antoś będziesz mi bardzo potrzebny, bo nie dam sobie rady bez ciebie. Pobiegniemy razem, a ja będę się modlił i prosił Boga byś był szybciutko zdrowy i miał super dzieciństwo — pisał Jacek Kowalczyk. Biegacz apelował też o wpłaty dla Antosia Prusika.

Przypomnijmy: Antoś urodził się z zanikiem kości promieniowej w obu rączkach, agenezją nerki lewej i małopłytkowością. Leczenie w ramach NFZ nie dawała Antosiowi perspektyw na poprawę jego możliwości samodzielnego funkcjonowania, a operacja została wyceniona na niemal 400 tys. złotych. Rodzina zbiera środki na leczenie chłopca.

zl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5