Nidziccy policjanci otrzymali od gminy Janowiec Kościelny zestaw medyczny

2020-06-22 19:00:00 (ost. akt: 2020-06-22 13:59:06)
Wójt gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy przekazał na ręce komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy podinsp. Jarosława Wiśniewskiego bogato wyposażoną torbę medyczną. Zestaw przekazany będzie instruktorom strzeleckim tutejszej jednostki policji i zdecydowanie ułatwi niesienie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W piątek (19 czerwca) wójt gminy Janowiec Kościelny na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy podinsp. Jarosława Wiśniewskiego przekazał zakupioną przez gminę zestaw ratownictwa medycznego R0.

Przekazana torba wyposażona jest w uchwyty umożliwiające przenoszenie na plecach, na ramieniu oraz do trzymania w dłoni. W skład zestawu wchodzi mi. in. młotek do wybijania szyb z nożem do cięcia pasów, kołnierze ortopedyczne, maska do sztucznego oddychania, koc izotermiczny, różnego rodzaju plastry, bandaże, opatrunki. W sumie 28 rodzajów rzeczy niezbędnych podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Otrzymana torba, bogato wyposażona w sprzęt pierwszej pomocy jest dedykowana służbom mundurowym, trafi do instruktorów strzeleckich nidzickiej Komendy. Podarunek niewątpliwie poprawi komfort w przypadkach niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej podczas szkoleń strzeleckich. Komendant nidzickiej jednostki policji serdecznie podziękował wójtowi Piotrowi Rakoczemu za zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa policjantów – ludzi, którzy każdego dnia zapewniają bezpieczeństwo innym osobom.

kpp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanka gminy Janowiec #2937391 | 94.254.*.* 22 cze 2020 20:12

    Panie Piotrze mieszkańcy gminy nie mogliby wymarzyć sobie lepszego wójt. Wdzięczni jesteśmy, że się Pan zdecydował kandydować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5