10-latek sprawcą kolizji

2020-06-02 09:58:23 (ost. akt: 2020-06-02 10:12:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

W miniony weekend policjanci interweniowali przy kilku zdarzeniach drogowych.
W piątek (29 maja) około godz. 13:30 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło koło miejscowości Napierki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca autem Seat, 19 - letnia mieszkanka Mławy podczas manewru wymijania z innym pojazdem nie zachowała należytej ostrożności, utraciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo.

Tego samego dnia, kilkanaście minut po godz. 16:00 w Nidzicy doszło do zderzenia pojazdów. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący motorowerem marki Romet nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu marki Renault w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 14 - letni kierowca jednośladu nie posiadał wymaganych uprawnień. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Nidzicy. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację ze zdarzenia i na miejscu pouczyli ojca chłopca za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania.

W sobotę (30 maja) około godz. 19:00 w miejscowości Waszulki, gm. Nidzica doszło do kolizji, której sprawcą był 10- letni chłopiec na quadzie. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący czterokołowcem lekkim wyjeżdżając z nieogrodzonej posesji na drogę publiczną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującego samochodem Fiat, w wyniku czego doszło do zdarzenia pojazdów. Quad, który udostępnił dziecku ojciec był niezarejestrowany oraz nie posiadał przeglądu technicznego. W wyniku kolizji uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń a policyjny patrol sporządził stosowną dokumentację z zaistniałego zdarzenia drogowego.

kppCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (2 czerwca) wydaniu m.in.


Najpierw maseczka, potem choroba
Czy maseczki są bezpieczne? Pani Anna przekonała się na własnej skórze, że mogą wyrządzić dużo złego. Od kilku tygodni walczy z grzybicą jamy ustnej. I przestrzega, że jesienią nie będziemy chorować na koronawirusa, ale właśnie na grzybicę.

Napad na kantor Był naczelnikiem, napadł na kantor?
Długo nie udawało się złapać złodziei, którzy we wrześniu 2019 r. okradli kantor w Olsztynie.Teraz wiadomo, skąd bandyci wiedzieli, jak zwodzić śledczych. W szajce byli: były naczelnik policji, jego brat i dawny kolega z pracy. Wpadli w piątek.

Ogródki StarówkaLetnie ogródki po pandemii
Samorządy starają się pomagać przedsiębiorcom, którzy odmrażają działalność. Od 18 maja pracują lokale gastronomiczne. Emocje budzą stawki za ogródki przy nich. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w Olsztynie, Elblągu i Ełku.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pp #2929213 | 195.160.*.* 4 cze 2020 12:44

    Tym razem się udało. Gratuluję rodzicom stanu umysłu.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5