Sztangiści wychodzą z „podziemia”

2020-05-24 16:37:51 (ost. akt: 2020-05-24 16:47:14)
Podobnie jak wszystkich sportowców epidemia koronawirusa zaskoczyła również zawodników Towarzystwa Sportowego NIDA. Z dnia na dzień zmuszeni byli zaprzestać przygotowań do najważniejszych imprez sportowych w roku.
Był to bardzo trudny moment. Wszyscy sztangiści byli już po pierwszych zawodach otwierających kolejny sezon. Były to Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego rozegrane w Janowcu Kościelnym.

Na zawodach tych nidziccy sztangiści pokazali, że bardzo dobrze przygotowali się do kolejnego sezonu poprawiając swoje rekordy życiowe. Kolejnymi zawodami miały być Mistrzostwa Polski LZS w Zamościu. Niestety, przygotowania zostały przerwane. Przez kilka pierwszych dni wszyscy myśleli, że przerwa potrwa tylko chwilę. Gdy jednak okazało się, że może potrwać dłużej trzeba było znaleźć jakieś rozwiązanie. Bardzo zaangażowali się rodzice zawodników, którzy zadeklarowali, że pomogą przygotować prowizoryczne miejsca do treningu.

Rozwieziony został sprzęt i już w drugim tygodniu trwania przerwy zawodnicy podjęli treningi w przydomowych garażach i piwnicach. Pozwoliło to na utrzymanie choć minimum formy sztangistów. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania dla rodziców, którzy ściśle współpracowali z trenerem, a przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo zawodników. 18 maja zawodnicy mogli wrócić na salę treningową oczywiście przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa, co w przypadku podnoszenia ciężarów nie jest zbyt uciążliwe i skomplikowane.

Pierwszy trening na pomoście z prawdziwego zdarzenia pokazał, że wszyscy chłopcy nie próżnowali, tylko ambitnie, jak przystało na prawdziwych sportowców ciężko pracowali nawet w tak prowizorycznych warunkach. Co będzie dalej, czas pokarze. Jeszcze nie wiadomo, kiedy rozegrane zostaną pierwsze zawody, ale to nie ma większego znaczenia. Będziemy czekać tak długo, jak długo będzie trzeba spokojnie przygotowując się do tego wydarzenia.

Marek Nachtyga

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. R.Cecot #2936950 | 213.73.*.* 22 cze 2020 06:56

    Brawo zawodnicy,trenerzy a szczególnie rodzice.Trzymam kciuki.Nidzica potęgą jest i basta.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ROMULUS #2926200 | 94.254.*.* 27 maj 2020 15:44

    PRAWIE TAK SAMO TRENOWALIŚMY PO PIWNICACH , GARAŻACH W LATACH 60-70. WARUNKI SPARTAŃSKIE ZAWSZE HARTUJĄ POZYTYWNIE . TAK TRZYMAĆ CHŁOPCY .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5