Zamieniamy nasze miasto w śmietnik

2020-04-21 10:40:00(ost. akt: 2020-04-21 10:39:30)
Zużyte rękawiczki w rzeczce, na łąkach na drzewach. Odpady budowlane, opony, śmieci przy drogach, w okolicy lasów. Taki smutny obrazek naszego miasta oglądaliśmy przed Świętami Wielkanocnymi. Wstyd Nidzico!
Przedsiębiorstwo Usługowe Gospodarki Komunalnej poprosiło nas o interwencję. — Ręce nam już opadają do samej ziemi. My zbieramy te rękawiczki. Może sklepy częściej opróżniałyby kosze z rękawiczkami, żeby te nie fruwały po całym mieście? — czytamy.

Tak w zeszłym tygodniu wyglądały okolice Lidla, Tesco i Polo. Może być to wina braku koszy przy sklepach, wiatru, a może... samych mieszkańców. Zużyte rękawiczki były dosłownie wszędzie: w rzeczce, na łąkach, na drzewach. Post ze zdjęciami wywołał burzę komentarzy. Internauci byli oburzeni.

— Ziemia to nie dziewczyna, auto czy mieszkanie. Jej się nie da zmienić, wymienić na nową. Trzeba dbać o nią lepiej niż o co innego, ona karmi, daje schronienie, daje wszystko co najlepsze. Tylko człowiek bez serca świadomie niszczy Matkę Ziemię — pisał pan Jarosław.

— Przy każdym sklepie są kosze, ale często przepełnione i wiatr wywiewa lekkie rękawiczki. Można byłoby przy każdym wyjściu ze sklepów postawić specjalny kryty kosz, tylko na foliówki — proponowała Mariola. Teraz pełno śmieci przed marketami. W rowach przy szosach też pełno, nie wspomnę ile śmieci w lesie. Nie rozumiem czegoś takiego. Ciekawi mnie czy ci ludzie w swoich gospodarstwach domowych też tak rzucają śmieci gdzie popadnie? Ręce opadają — pisała Krysia.

Głos w sprawie zabrał także Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy. — Serce się kraje, gdy widzi się takie obrazki. Bardzo was proszę o niezaśmiecanie naszego miasta. Zdaję sobie sprawę z trudnej dla nas wszystkich sytuacji, ale Nidzica to nasz wspólny dom, o który powinniśmy dbać. To szacunek dla wielu ludzi, którzy swoją ciężką pracą sprawili, że nasze miasto jest coraz piękniejsze. Czyste miasto i okolice to przede wszystkim zdrowe powietrze i zdrowe społeczeństwo. Zróbmy to dla nas i dla naszych przyszłych pokoleń — mówił Jacek Kosmala.

To, niestety nie wszystkie zdjęcia, które otrzymaliśmy tego dnia. Kolejne dotyczyły łąk w okolicach ul. Górnej i ul. Wyspiańskiego. Mimo iż od kilku lat opłata za wywóz śmieci uzależniona jest od liczby osób w gospodarstwie domowym, a nie od ilości wyprodukowanych śmieci, to przy drogach i w lasach wciąż ujawniane są dzikie wysypiska.

— Ustalimy właściciela terenu, który zostanie zobowiązany do uprzątnięcia odpadów. Straż miejska będzie prowadziła także wzmożone kontrole w tych miejscach — zapewnia Wojciech Czarnecki- komendant Straży Miejskiej w Nidzicy.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.


Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kamil #2913050 | 178.235.*.* 28 kwi 2020 21:12

  Proponuje sie przejachac i popatrzec co sie dzieje na dojazdowkach obok 7ki, na kazdym zjezdzie na pole pelnae rowy odpadkow po fastfoodowych randkowiczach i amatorach pogawedek przez okna samochodow. Flaszki po wodce, browarach, puszki, pudelka po fastfoodach, opakowania po chipsach ... pelny asortyment pierwszej potrzeby mlodego posiadacza samochodu. Policja mogłaby też się tymi kierowcami zaintersować bo ktoś ten alkohol wypija i z pewnością nie idzie kilka kilometrów piechotą.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2911496 | 188.147.*.* 25 kwi 2020 13:45

  Ulica Kolejowa, zwłaszcza na odcinku od Traugutta do Kościuszki, to brud,brud i jeszcze raz brud.Tylko ślepy tego nie zauważy.I to od lat.Pytanie, kto winien.Burmistrz,starosta.Może zarządca tej ulicy sam się ujawni.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. ty co masz dość brudu #2910284 | 46.169.*.* 22 kwi 2020 20:08

  w nidzicy mieszkasz? to powienieneś wiedzieć ,że plac wolności , kolejowa, kościuszki to są budowy a nie bzdury pisać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. ???? #2910201 | 46.170.*.* 22 kwi 2020 14:05

  Jeśli Trole nie będą śmiecić to będzie czysto ?. Czy się mylę ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. set #2910175 | 83.13.*.* 22 kwi 2020 12:52

  Straż miejska jeździ w to i z powrotem i udaje, że nie widzi tego syfu. Może pan burmistrz powinien się przejść trochę po mieście

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (19)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5