Zamknięte kluby seniorów, ŚDS-y i inne placówki

2020-03-12 13:30:00 (ost. akt: 2020-03-12 17:12:17)

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

Od dzisiaj, 12 marca do 25 marca zamknięte będą m.in.wszystkie placówki wsparcia dziennego, dzienne domy i kluby seniora.
Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki zdecydował, że od 12 marca na terenie całego województwa będzie czasowo zawieszona działalność
w:
a) placówkach wsparcia dziennego;
b) centrach integracji społecznej;
c) klubach integracji społecznej;
d) dziennych domach i klubach seniora;
e) środowiskowych domach samopomocy;
f) warsztatach terapii zajęciowej.
Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Zgodnie z tym zaleceniem na terenie Nidzicy działalność została zawieszona w Centrum Rehabilitacji Jana Pawła II.
— Od razu po otrzymaniu informacji przystąpiliśmy do działania. Na terenie naszych placówek nie odbywają się zajęcia edukacyjne, ale musimy zapewnić opiekę mieszkańcom placówek całodobowych, np. w Napiwodzie, w mieszkaniach treningowych i w samym centrum w części mieszkalnej — mówi prezes PSONI oddział w Nidzicy Ewa Gałka.

Jak dodaje, już został opracowany grafik dyżurów, których ilość musi być zwiększona ze względu na to, że te osoby nie będą miały zajęć ani edukacyjnych, ani terapeutycznych. Nieczynny będzie również Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul.Młynarskiej.

W gminie Nidzica wszystkie placówki wymienione w zarządzeniu wojewody zostały zrealizowane. W razie potrzeby uczestnicy Dziennego Domu Pomocy mogą telefonicznie kontaktować się z MOPS-em.

W gminach Kozłowo, Janowo i Janowic Kościelny również w placówkach działalność została zawieszona.

W Domu Seniora w Ulesiu w gminie Janowo, w którym pensjonariusze mieszkają na stałe, wprowadzono zakaz odwiedzin od 12 marca do odwołania.

Pondto wojewoda warmińsko-mazurski zarządził do 25 marca br. zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
oraz polecił wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do 25 marca br. działalności klubów dziecięcych i żłobków.
roz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5