Udany debiut uczniów ,,Trójki" w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD 2020

2020-02-26 19:00:00 (ost. akt: 2020-02-26 17:50:39)

Autor zdjęcia: szkoła

Drużyny BRD ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy uczestniczyły w VIII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle w ramach Finału XIII Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD.
Wśród 22 drużyn z 8 województw świetnie wypadli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, zajmując w kategorii starszej drugie miejsce drużynowo (startowało 13 drużyn), a w kategorii młodszej piąte (startowało 9 drużyn).

Należy podkreślić, że dla obu drużyn był to debiut w oficjalnych zawodach, a zawodnicy byli jednymi z najmłodszych uczestników turnieju.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla, rozgrywany był w trzech konkurencjach.

Były to: jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Nasi zawodnicy: Szymon Grzebski oraz Paweł Chmielewski po testach zajmowali indywidualnie odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

Wymagający rowerowy tor przeszkód zweryfikował umiejętności i odporność na stres. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do samego końca, a o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały pojedyncze punkty z pierwszej pomocy.

Starsza drużyna wicemistrzów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nidzicy wystąpiła w składzie: Aleksander Ciężki, Szymon Grzebski, Filip Polinkiewicz, Marcel Wiśniewski.

W młodszym zespole znaleźli się: Maciej Jankowski, Paweł Chmielewski, Franciszek Fydrych, Dawid Korpal oraz zawodnicy rezerwowi: Julia Lewikowska, Zuzanna Polinkiewicz oraz Nadia Owsianka.
Opiekunem obu drużyn jest Jacek Gnidziński.

Gratulujemy młodym uczestnikom udanego debiutu.
szkoła


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Agn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5