Szemplino Team zwycięzcą Pucharu NHLPN

2020-02-15 21:02:56(ost. akt: 2020-02-15 22:40:26)
Piłkarze Szemplina Team wygrali Puchar NHLPN

Piłkarze Szemplina Team wygrali Puchar NHLPN

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W sobotę 15 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano Puchar Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.
Gładko przeszli przez rundy eliminacyjne gdyż ich rywale oddali mecze walkowerami. Rozgrywki rozpoczęli od ćwierćfinałów i wygrywali już do końca odprawiając z kwitkiem kolejne czołowe zespoły tych rozgrywek. Szemplino Team zespół który awansował do I ligi zdobywcą Puchar NHLPN.

Organizatorzy Pucharu NHLPN podzielili rozgrywki pucharowe na 5 rund eliminacyjnych a następnie na półfinały i finał.

W pierwszych meczach rund eliminacyjnych FMR Lisicki wygrał ze Źródlanymi z Łyny 4:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Kuba Harmider -2 oraz Mateusz Szymański i Grzegorz Szczepkowski. Awa Mebel w regulaminowym czasie zremisowała ze Skorpionem Napiwoda 2:2 by wygrać ten mecz w serii rzutów karnych 3:2. Gole dla Awa Mebel zdobył Bartek Grzela -2, dla Skorpionów Mateusz Majewski -2.

W kolejnej rundzie Young Boys wygrali z Awa Mebel 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Hubert Ludwiczak. Zatorze przegrało z Iskrą Żelazno 0:1 po golu Radka Bogusza. Szemplino Team bez gry awansowało do kolejnej rundy gdy z FMR Lisicki wycofał się z dalszych pucharowych zmagań i oddał ten mecz walkowerem.

W 3 rundzie Młode Orły wysoko przegrały z Young Boys 0:5, a gole dla zwycięzców zdobyli Marek Sadowski, Szymon Szulc, Sebastian Szczepkowski, Damian Antczak i Hubert Ludwiczak. Do sporej niespodzianki doszło w meczu Fc Miami z Iskrą Żelazno. Miami było faworytem lecz mecz ten przegrało 1:2. Gole dla Iskry zdobyli Mariusz Nisio i Kacper Ciepliński, dla Fc Miami Mateusz Karwacki. Szemplino Team przeszło do kolejnej rundy bez gry gdyż Marian i Przyjaciele nie stawili się do tego meczu.

W rundzie 4 Polonia Muszaki po dobrym, emocjonującym spotkaniu wygrała z Young Boys 3:2. Poloniści do przerwy prowadzili już 2:0, po zmianie stron role się odwróciły Young Boys doprowadził do remisu ale ostateczne słowo należało do piłkarzy z Muszak. Gole dla Polonii zdobyli Mateusz Ginap -2 oraz Krzysztof Czaplicki, dla Young Boys Szymon Szulc i Hubert Ludwiczak. Stalmot w regulaminowym czasie zremisował z Iskrą Żelazno 1:1. Potrzebna była seria rzutów karnych by wyłonić zwycięzcę tego spotkania a w niej lepsi okazali się piłkarze Stalmotu 2:1. Gola dla Stalmotu zdobył Mateusz Sobotka, dla Iskry Radek Bogusz. Szemplino Team awansowało do kolejnej rundy po wycofaniu się zespołu Blues Brothers Zagrzewo.

W rundzie 5 Isoroc wypunktował Polonię Muszaki 3:0. Wyraźna przewaga piłkarzy z Leśnej w tym meczu dla których gole zdobyli Damian Powirski -2 oraz Mateusz Cieślak. Szemplino Team po 3 walkowerach wreszcie ruszyło z bloków startowych i dość niespodziewanie pokonali czołowy zespół tych rozgrywek Cubę Napiwoda 3:2.Mecz o dwóch obliczach. Do przerwy to młodzież z Szemplina grała jak natchniona i prowadziła już 3:0. Po zmianie stron role się odwróciły i Cuba zaczęła odrabiać straty ale chociażby do wyniku remisowego zabrakło im czasu. Gole dla Szemplina zdobyli Damian Płoski, Adrian Podowski i Kacper Lejki, dla Cuby Przemek Byller i Leszek Pepłowski. Old Boys po ciekawym spotkaniu wygrali ze Stalmotem 3:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Robert Wiński -2 oraz Zbigniew Dumański.

W półfinałach wystąpiły 4 zespoły. Tryumfator rozgrywek Kamet oraz Isoroc, Szemplino Team i Old Boys. W wyniku przeprowadzonego losowania w półfinałach zagrały ze sobą Isoroc z Kametem a Szemplino Team z Old Boys.

W pierwszym meczu półfinałowym Isoroc wygrał z tryumfatorem rozgrywek Kametem 3:2. Ci drudzy nie mają szczęścia do Isorocku. Przegrali z tym zespołem w lidze, przegrali też w pucharze. Po interesującym spotkaniu to Isoroc awansowało do wielkiego finału. Gole dla Isorocku zdobyli Mateusz Rogoziński, Bartosz Kaczmarczyk i Mikołaj Woźniak, dla Kametu Kuba Rzepczyński i Kuba Stasiukiewicz. W drugim meczu półfinałowym kolejna niespodzianka. Beniaminek I ligi Szemplino Team ograła Old Boysów 2:1. Młodość wzięła górą nad doświadczeniem w tym spotkaniu. Gole dla Szemplina zdobyli Radek Płoski i Adrian Podowski, dla Old Boys Jarek Majewski.

Przegrani w meczach półfinałowych Kamet i Old Boys zagrali ze sobą o 3 miejsce w Pucharze Ligi. Tutaj zdecydowanie przeważał Kamet, chociaż do przerwy był remis to po zmianie stron lepsza skutecznością okazał się Kamet. Gole dla Kametu zdobyli Grzegorz Walkiewicz, Mateusz Ludwiński, Kuba Rzepczyński i Kamil Rutkowski, dla Old Boys Marcin Olczak i Marcin Majewski.

W Wielkim Finale Szemplino Team sprawił ogromną niespodziankę pokonując Isoroc 2:0. Do przerwy mecz wyrównany, po przerwie beniaminek był skuteczniejszy i wygrał ten mecz. Gole dla Szemplina zdobył Przemek Smoliński -2.

Po zakończeniu meczu finałowego dyrektor MOSiR Nidzica Patrycja Kawałko oraz radny Jacek Zieliński wręczyli wszystkim zespołom dyplomy, medale, a czołowym zespołom rozgrywek puchary oraz wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach i na poszczególnych formacjach.

Najlepsi zawodnicy w swoich zespołach:
Leszek Brzezicki - Fc Miami
Mariusz Sarbiewski - Marian i Przyjaciele
Mateusz Cieślak - Isoroc
Andrzej Łochnicki - Old Boys
Łukasz Łaszczych - Blues Brothers
Kamil Godlewski - Cuba Napiwoda
Kuba Stasiukiewicz - Kamet
Radosław Lenzion - Młode Orły
Mateusz Ginap - Polonia Muszaki
Kuba Harmider - FMR Lisicki
Franek Wiśniewski - Stalmot
Przemek Pawłowski - Iskra Żelazno
Fabian Halicki - Skorpion Napiwoda
Kuba Męziński - Źródlani Łyna
Bartosz Grzela - Awa Mebel
Bartosz Kwiatkowski - Zatorze
Sebastian Szczepkowski - Young Boys
Patryk Smoliński - Szemplino Team

Najlepszy bramkarz 2 ligi - Tomasz Baran (Iskra Żelazno)
Król strzelców 2 ligi - Radek Płoski (Szemplino Team)
Najlepszy zawodnik 2 ligi - Radek Płoski ( Szemplino Team)

Najlepszy bramkarz 1 ligi - Sebastian Chabowski (Blues Brothers)
Król strzelców 1 ligi - Mateusz Sobotka (Stalmot)
Najlepszy zawodnik 1 ligi - Grzegorz Walkiewicz (Kamet)

Odkrycie ligi: Mateusz Sobotka (Stalmot)

Piątka ligi:
Krzysztof Krajewski - Kamet
Kuba Rzepczyński - Kamet
Krzysztof Dąbkowski - Cuba Napiwoda
Mateusz Rogoziński - Isoroc
Marcin Olczak - Old Boys

Dodatkowo wyróżnieni zawodnicy:
Daniel Gołębiewski - Polonia Muszaki
Kuba Stasiukiewicz - Kamet
Sebastian Płatek - Stalmot
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. o co chodzi? #2870391 | 178.235.*.* 17 lut 2020 20:48

  każdy ma prawo się przykleić jak zespól przyzwala , rozgrywki cieszą się uznaniem na jakiej innej imprezie masz więcej kibiców masz zero rozeznania teraz czas zorganizować rozgrywki dla mldszych grup oraz siatkówka

  odpowiedz na ten komentarz

 2. pajac #2870070 | 178.235.*.* 17 lut 2020 13:03

  A radny Zieliński jest sponsorem tego klubu. Cz tylko się przykleił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. w #2869325 | 194.153.*.* 16 lut 2020 00:10

  Skoro prawie nikt z mieszkańców nie przychodzi ogladać rozgrywek to dlaczego nie zorganizować ich w sali gimnastycznej ZS nr3 ? Taniej będzie i bliżej

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5