Razem uratujmy Rio

2020-02-11 18:00:00 (ost. akt: 2020-02-11 17:47:41)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Rio- to około roczny psiak w typie jagteriera, który na początku stycznia 2020 roku trafił do Schroniska dla Bezdomnych Psów " Podaj łapę" w Tatarach koło Nidzicy w województwie warmińsko- mazurskim.
Pies uległ wypadkowi, najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Rio próbuje chodzić, jednak sprawia mu to ból. Ciągnie za sobą tylną łapkę. Widoczne jest skrzywienie całej miednicy na lewą stronę. RTG wykazało między innymi wieloodłamkowe złamanie miednicy, złamanie kręgu lędźwiowego L5 i podejrzenie złamania kości krzyżowej.

Największym problemem jest to, że pies załatwia się pod siebie, nie potrafi tego kontrolować z uwagi na problem ze zwieraczami i być może uszkodzenie nerwów. Dnia 24 stycznia 2020 roku Rio był na konsultacji neurologicznej u dr Jacka Sobczyńskiego w Warszawie. Neurolog zlecił wykonanie tomografii komputerowej w celu dokładnego ustalenia zmian w kręgosłupie i ustalenia ewentualnych ucisków. Rio musi mieć drastycznie ograniczony ruch i przez około sześć tygodni przebywać w klatce kennelowej. Potem zostaną podjęte dalsze decyzje co do jego leczenia. Niewykluczona jest operacja i z pewnością rehabilitacja w specjalistycznej klinice pod okiem fachowców.

To wszystko wymaga dużych nakładów finansowych. Tomograf- około 800- 1000zł, operacja i rehabilitacja- 4000- 5000zł, podkłady, leki i środki przeciwbólowe- 1000zł. Jesteśmy małą, lokalną organizacją Stowarzyszeniem Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, które działa na terenie gminy Dąbrówno, w województwie warmińsko mazurskim. Utrzymujemy się głownie z datków otrzymywanych od Ludzi Wielkiego Serca.

Niestety, koszty leczenia przekraczają nasze możliwości. Również Schronisko, w którym przebywa Rio nie jest w stanie udźwignąć kosztów leczenia tego młodego, cudownego psiaka. Nie możemy zostawić Rio bez pomocy, przed nim jest przecież całe życie. Pragniemy sprawić, by mógł być szczęśliwy, zrobić wszystko, aby mu pomóc i sprawić, żeby czuł się jak najlepiej, dlatego organizujemy tę zbiórkę. Bardzo prosimy Państwa o pomoc. Każda nawet najmniejsza wpłata jest na wagę złota, każda wpłata umożliwi leczenie Rio, przyczyni się do poprawy komfortu jego życia. Z pewnością, kiedy Rio zakończy leczenie i rehabilitację, znajdziemy mu Dobry Dom.

Chcesz pomóc? Kliknij tutaj

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sam #2867449 | 194.153.*.* 12 lut 2020 22:04

    Zapomnieliście o sanatorium dla psiaczka.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5