NHLPN. Źródlani z Łyny też wygrywają

2020-01-19 21:03:24(ost. akt: 2020-01-19 21:50:58)
W meczu kolejki Kamet bezbramkowo zremisował z Old Boys

W meczu kolejki Kamet bezbramkowo zremisował z Old Boys

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W niedzielę 19 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 12 kolejkę spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej
W 12 kolejce Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej lider rozgrywek Kamet bezbramkowo zremisował z Old Boys. Wicelider Cuba Napiwoda wysoko wygrała z Polonią Muszaki i zmniejszyła stratę do lidera na 3 punkty.

W II lidze pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Źródlanych Łyna którzy wysoko pokonali Awa Mebel. W meczu liderów Szemplina Team i Young Boys padł bezbramkowy remis. Trwa zacięta walka o jedno premiowane grą w barażu miejsce. FMR Lisicki i Iskra Żelazno zaciekle walczą z Zatorzem.

Meczem 12 kolejki było spotkanie lidera Kametu z Old Boys. Mecz mimo, iż zapowiadał się szlagierowo nie był porywającym widowiskiem. Ranga spotkania sprawiła że obydwa zespoły nastawiły się na grę defensywę, grę nie bardzo fascynującą kibiców. Sporo podań piłki między swoimi zawodnikami i nadażająca się do kontry akcja to wszystko co obserwowaliśmy w tym meczu. Mecz ten po bezbarwnej grze zakończył się bezbramkowym remisem.

Z remisu lidera skorzystała Cuba Napiwoda która rozgromiła Polonię Muszaki 6:1 i zmniejszyła swoją stratę do 3 punktów. W meczu z Polonią Cuba od początku spotkania narzuciła rywalowi swój styl gry a gole dla tego zespołu zdobyli Bartosz Bunalski -3, Kamil Godlewski -2 oraz Przemysław Byller, dla Polonii Mateusz Bączkiewicz.

Isoroc po ciężkim boju wygrał z Blues Brothers 3:2. Mecz bardzo wyrównany. Obydwa zespołu zaprezentowały ofensywny styl gry przez co widowisko zyskało wiele na atrakcyjności. Gole dla Isorocku zdobyli Bartosz Wiński -2 i Czarek Jastrzębowski, dla Brothersów Krzysztof Rama i Bartosz Klimczak. Isoroc mógł zdobyć jeszcze jednego gola ale Mikołaj Woźniak nie wykorzystał rzutu karnego. Okrasą tego spotkania był jeden z goli Bartosza Wińskiego zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego.

W II lidze pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Źródlanych Łyna którzy rozgromili Awa Mebel 7:0. Źródlani grali jak natchnieni, wszystko im wychodziło i z tąd tak wysokie zwycięstwo. Gole zdobyli Tomasz Pejs i Mateusz Woźniak po -2, oraz Przemek Bandurski, Kuba Dej i Kuba Męziński.

Liderzy Szemplino Team i Leuro Yuong Boys zagrali między sobą i uzyskali wynik bezbramkowy. Mecz mimo iż nie padł żaden gol mógł się podobać. Sporo akcji ofensywnych obydwóch i udane interwencje bramkarzy uatrakcyjniły te spotkanie.

FMR Lisicki walczy o 3 miejsce, miejsce premiowane grą w barażu. W meczu 12 kolejki Lisy zagrali z bezpośrednim swoim rywalem Zatorzem i wygrali 2:1. Lisy do 18 minuty prowadzili 2:0 po golach Szymona Borczona i Pawła Napiórkowskiego. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla Zatorza zaliczył Dawid Duchna.

Iskra Żelazno mimo iż grała bez Radka Bogusza poradziła sobie ze Skorpionami z Napiwody wygrywając 3:1. Wszystkie gole padły w I połowie a zdobyli je dla Iskry Kacper Ciepliński -2 oraz Dawid Wilk, dla Skorpionów Piotr Olber.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5