Na co czekają mieszkańcy Nidzicy?

2020-01-12 16:00:00 (ost. akt: 2020-01-10 14:59:06)

Autor zdjęcia: Anna Skuza

W ostatnim czasie pracownicy urzędu miejskiego oraz Nasza Gazeta Nidzicka przeprowadzili sondaż, który pozwolił uzyskać informacje, na co najbardziej czekają mieszkańcy Nidzicy. Nidziczanie zgłaszali swoje sugestie podczas spotkań, drogą elektroniczną, a także w komentarzach na nidzica.wm.pl i facebook'u Naszej Gazety Nidzickiej. Oto wyniki.
1. Wiadukt i obwodnica Nidzicy

W grudniu do Nidzicy wróciły pociągi. Przez trzy lata remontu linii kolejowej mieszkańcy zdążyli niejako odzwyczaić się od stania w korku przed przejazdem. Po remoncie dróg wojewódzkich, w mieście pojawiły się ronda, a na ul. Traugutta zaczęły obowiązywać prawoskręty. Po zamknięciu szlabanu, zaczyna się paraliż komunikacyjny. Mieszkańców denerwują korki, a pojazdy uprzywilejowane praktycznie nie mają możliwości przejazdu. Obwodnica jest na ten moment najbardziej pożądaną sprawą dla mieszkańców.

2. Mieszkania Plus

Temat Mieszkań Plus w Nidzicy powrócił. — Przeszliśmy już całą procedurę. Polski Fundusz Rozwoju przyznał pieniądze naszej spółce i jako pierwsi w województwie, najprawdopodobniej z końcem roku, rozpoczniemy budowę mieszkań z tego programu — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

3. Kanalizacja

Brak środków zewnętrznych powoduje, że gmina nie może wcielić w życie projektów wodno-kanalizacyjnych na terenach wiejskich. Jest jednak nadzieja. — Złożyliśmy dwa wnioski do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o budowę kanalizacji w okolicy jeziora Omulew. Jeden wniosek złożyła Gmina Nidzica, drugi nasza spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Czekamy na rozstrzygnięcie, będzie ono w okolicy marca, kwietnia — mówił burmistrz Nidzicy.

4. Dobre drogi

Gmina Nidzica ma przygotowane projekty na przebudowę sześciu dróg: ul. K. Barke, Kościelnej, drogi od ul. Traugutta do kawiarki Ewik Cafe, ul. Przemysłowej, drogi w Wietrzychowie, I etapu drogi w Radominie. — Do 15 stycznia, czyli jako pierwsi będziemy ogłaszali przetargi na przebudowę tych dróg. Ubiegaliśmy się o dofinansowanie i wszystkie złożone przez nas wnioski znalazły się na liście podstawowej — podkreśla burmistrz Nidzicy.

5. Doświetlenie przejść dla pieszych

Jak zapewnia burmistrz Nidzicy, jest już gotowy projekt- wiosną przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

6. Remont kina

Zakończono projekt termomodernizacji budynku kina. Projekt obejmuje odnowienie obiektu z zewnątrz: wymianę dachu, remont elewacji i stolarki. Drugi z przygotowywanych projektów będzie dotyczył modernizacji sali kinowej. — Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia termomodernizacji. Do prac przystąpimy po zakończeniu remontu ul. Kościuszki — mówi Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

7. Budowa basenu

— Mimo, że przeprowadziliśmy całą procedurę w partnerstwie publiczno-prywatnym, a w dialogu konkurencyjnym do końca uczestniczyły dwie poważne firmy, to ograniczenia finansowe jakie musieliśmy wprowadzić do umowy z partnerem prywatnym spowodowały, że żadna z tych firm nie złożyła oferty — mówił Jacek Kosmala.

8. Więcej ozdób świątecznych

Na facebook'u Naszej Gazety Nidzickiej pojawiła się również propozycja, by sukcesywnie dokupować ozdoby świąteczne. — Jak skończymy przebudowę rynku zainwestujemy w ozdoby świąteczne. Na pewno pojawi się duża bombka, do której można będzie wejść — zapewnia Jacek Kosmala.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #2848793 | 95.41.*.* 13 sty 2020 19:37

  Dlaczego usuwane są komentarze , czyżby cenzura powróciła ?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mieszkańcy #2848291 | 83.15.*.* 13 sty 2020 07:30

   czy to są plany burmistrza, które jak zrobi :) to bedzie jego , jak nie zrobi to znaczy że się nie udało. A co z klasztorkiem?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. a na koniec #2848209 | 5.174.*.* 12 sty 2020 21:11

   ..... bombke strzeli

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  3. Obiecanki #2848185 | 178.235.*.* 12 sty 2020 20:39

   Basen marzenie tylko pieniądze na konsultacje wydane ,natomiast obwodnica jaka obwodnica jest .Trzy lata mija i nie potrafili wdrożyć i wykorzystać istniejącego wiaduktu celem otwarcia ruchu wjazdu do miasta zjazdu czy wjazdu na zatorze ,Skończyć uprawianie picu chwalenia się byle czym bez zasadnie czternaście milionów wydatkowanie na oświate .Która gmina tak sobie pozwala na tak duże dopłatyo wiadukcie zapomnij i obwodnicy tak samo ,basen będziesz miał w szpitalu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  4. w2 #2848066 | 83.9.*.* 12 sty 2020 17:12

   Nędznie

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5