Jan Skwarski wiceprzewodniczącym

2019-12-29 10:00:00(ost. akt: 2019-12-23 22:07:24)
Jan Skwarski wiceprzewodniczącym

Jan Skwarski wiceprzewodniczącym

GMINA KOZŁOWO|| Na ostatniej sesji rady gminy został wybrany nowy wiceprzewodniczący rady. Został nim Jan Skwarski, na którego głosowało 7 radnych. Drugi kandydat Tomasz Kucmus dostał 5 głosów.
Jednym z punktów porządku ostatniej sesji rady gminy był wybór wiceprzewodniczącego rady. Poprzednia wiceprzewodnicząca zrezygnowała z funkcji radnej.

Na funkcję wiceprzewodniczącego zgłoszono Jana Skwarskiego, Tomasza Kumusa oraz Jarosława Mierzwińskiego, który nie wyraził zgody na kandydowanie. Głosowanie było tajne i imienne.
Komisja skrutacyjna w składzie: Barbara Krauze, Barbara Marchel i przewodniczący Benedykt Chaliński ogłosili wyniki. Na Jana Skwarskiego głosowało 7 radnych, a na Tomasza Kucmusa oddało głos 5 radnych. Jedna osoba oddała głos nieważny.

Jan Skwarski zajął miejsce wiceprzewodniczącego. Przewodnicząca Alicja Hołubowicz poinformowała, że Jan Skwarski przed sesją złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji oświaty.
W punkcie wolne wnioski radny Tomasz Kucmus pytał czy radny Skwarski wiedział, że zostanie wybrany na wiceprzewodniczącego, skoro taką rezygnację złożył? Przewodnicząca odpowiedziała, że wiedział, że będzie startować. — Złożył całkowitą rezygnację, bez względu czy wygra czy nie wygra — wyjaśniała przewodnicząca.

—Jak wiedział, że będzie startować? —pytała Marzena Sobczak. — Wiedział, że wyrazi zgodę na startowanie. Widocznie była taka rozmowa — odpowiedziała Alicja Hołubowicz. — My o takiej rozmowie nic nie wiemy — odpowiedziała radna Sobczak.

— Dlaczego radny Skwarski nie złożył rezygnacji przed sesją z członka komisji rewizyjnej skoro, jak wyjaśniła mecenas Kamila Warcaba, taką rezygnację należy składać przed możliwością wyboru, a nie po wyborze? — drążył temat radny Kucmus. — Ale wiceprzewodniczący może być członkiem komisji rewizyjnej —wyjaśniła przewodnicząca. — Zgodnie ze Statutem Gminy przewodniczący i wiceprzewodniczący rady nie może być członkiem komisji rewizyjnej — mówił Tomasz Kucmus.

—Widocznie pan radny nie wiedział. Zaraz po sesji taką rezygnację złoży —zapewniła Alicja Hołubowicz.

Radny Benedykt Chaliński zapytał ile zostało zaoszczędzonych pieniędzy z powodu długotrwałej nieobecności na sesji poprzedniej wiceprzewodniczącej. Skarbnik gminy odpowiedział, że około 2000 zł. Wyjaśnił, że pieniądze dla wiceprzewodniczącej, pomniejszone o potrącenia za nieobecność, były przekazywane radzie dopóki była wiceprzewodnicząca nie zrezygnowała z pełnienia funkcji radnej. W momencie jej rezygnacji nie było mandatu i dieta nie mogła być wypłacana.

rozKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kozioł #2841331 | 5.173.*.* 30 gru 2019 13:35

  Wszystko ugadane. Nawet zgłoszenie Pana Skwarskiego było przez Nową radną z Kamionki. Ranczo Wilkowyje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. mazur #2841295 | 5.172.*.* 30 gru 2019 12:02

  Nasza Gmina, Nasze Ranczo... :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Rycyta #2841203 | 5.172.*.* 29 gru 2019 22:03

  Jak to czytam to nie wierzę, normalnie robią co chcą, największy czopek dopiął swego, a przewodnicząca niech się dokształci bynajmniej w statucie Gminy. WSTYD.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5