Waśniewo wierne dziedzictwu

2019-12-02 12:34:43 (ost. akt: 2019-12-02 12:34:58)

Autor zdjęcia: szkoła

Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie otrzymała certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"
29 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala dla Niepodległej, której gospodarzem był warmińsko-mazurski kurator oświaty.

Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły/placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Na wniosek Kapituły Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikaty 35 szkołom i przedszkolom w naszym województwie.

Wśród nagrodzonych znalazła Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie, którą reprezentowali dyrektor szkoły Beata Jóźwiak i nauczyciel historii Wiesław Kacner.

Kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej i regionalnej pozwala człowiekowi na własną identyfikację oraz interpretację, przygotowuje do życia w społeczeństwie i kulturze, wpływa na kształtowanie więzi z krajem ojczystym, odgrywa szczególną rolę na obszarze wielokulturowym.
Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę/placówkę, która staje się wzorem do naśladowania. Uzyskuje ona prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach.

Wiesław Kacner

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wiesiekkacner

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5