Spotkanie mieszkańców Nidzicy z premierem Mateuszem Morawieckim

2019-09-29 15:30:00 (ost. akt: 2019-09-29 16:52:28)
Mateusz Morawiecki wraz z kandydatami do sejmu RP

Mateusz Morawiecki wraz z kandydatami do sejmu RP

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Dzisiaj (29 września) w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyło się spotkanie z premierem RP Mateuszem Morawieckim.
Na spotkanie przybyli mieszkańcy naszego miasta i powiatu oraz powiatów ościennych.

Obecni byli także starosta Nidzicy Marcin Paliński, burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, wicestarosta Paweł Przybyłek, przewodniczący rady powiatu Andrzej Bróździński, wójt gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy oraz radni rady powiatu i gminy Nidzica. Zgromadzeni na sali brawami przywitali premiera.

Spotkanie prowadził szef olsztyńskich struktur PiS Jerzy Szmit, który przywitał premiera Mateusza Morawickiego, wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego oraz kandydatów na posłów.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania zaprezentował kandydatów do sejmu z naszego okręgu wyborczego.

Byli to: kandydat z Nidzicy Patryk Kozłowski oraz jedynka na liście PIS profesor Wojciech Maksymowicz, Artur Chojecki, Wojciech Kossakowski, Jerzy Antoni Gosiewski, Henryk Żuchowski, Dariusz Rudnik, Beata Bukowska, Zdzisława Chołubińska, Michał Wypij.

Podczas spotkania głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił program PIS. — Proponujemy zdrowo rozumianą normalność, normalność jako życie polskich rodzin na pewnym poziomie, jako dobra praca, poprawiająca się infrastruktura lokalna, bezpieczeństwo najbliższego otoczenia — mówił premier.

Mówił także o wprowadzonych działaniach społecznych, o zrównoważonym budżecie, któremu nic nie zagraża. Zarysował krótko program PIS na kolejne lata rządzenia.

Mateusz Morawiecki odniósł się także do sytuacji w Nidzicy.
— Fundusz Dróg Samorządowych, z którego powiat nidzicki dostał niemal 30 milionów złotych. Kilka projektów remontów dróg zostało dofinansowanych z budżetu państwa, a największa dotacja, niemal 13.000.000 zł na przebudowę ul. Kościuszki — podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Mówił również o służbie zdrowia i braku lekarzy specjalistów. Zapewnił, że PIS podjął już działania, żeby tę sytuację zmienić.

Na zakończenie swojej wypowiedzi zwrócił się do przybyłych na spotkanie, aby spróbowali przekonać tych, którzy nie są do końca pewni na kogo głosować w nadchodzących wyborach, żeby oddali głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Starosta nidzicki Marcin Paliński oraz burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala podziękowali Mateuszowi Morawieckiemu za wizytę i przekazali album o Nidzicy.

Czasu na zadawanie pytań nie było.
roz


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. VAT #2800299 | 178.235.*.* 6 paź 2019 11:05

  Pis tak rządzi że biedakom zasłaniają oczy i piorą mozg 500+ razy 12 jest 6000 tyś zł w roku a swoim elicie na ile pozwalają po przez odpisy od podatku na zakup paliwa , samochodu sprzętu komputerowego mieszkań budowy domów to są tysiące zł każdego roku nie 6 tyś a 60 do 600 tyś zł rocznie kto więc płaci podatki

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Wstyd #2797934 | 188.147.*.* 1 paź 2019 06:35

   Czasu na zadawanie trudnych pytań jak zwykle nie było !

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Muzykant #2797647 | 83.9.*.* 30 wrz 2019 15:44

   A kto wpuścił do Nidzicy tego gościa z siwą brodą.Miał zamiatać plac Juranda w Szczytnie.Ciągle zmyka przed wyznaczoną robotą.

   odpowiedz na ten komentarz

  3. reno14 #2797510 | 83.31.*.* 30 wrz 2019 11:46

   PIS dużo robi dla przeciętnego Kowalskiego.Pan Premier jest bardzo przystojny.PO garnie się tylko do koryta-by sobie zapewnić dobrobyt-natomiast tylko czeka by ludzie dali się omamić ich gadaninie i prowokacji.Ludzie nie idziecie tą drogą.!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zając poziomka #2797287 | 188.146.*.* 29 wrz 2019 20:28

    "Mówił również o służbie zdrowia i braku lekarzy specjalistów. Zapewnił, że PIS podjął już działania, żeby tę sytuację zmienić." - pewnie ustawą zakażą chorować. Ludzie czy wy naprawdę nie widzicie co się wyprawia ? Dlaczego tak mało obywateli zdaje sobie sprawę ze rozdawnictwo to nie jest dobry pomysł ? Skoro rozdawanie pieniędzy wg szanownego premiera tak napędza gospodarkę to Wenezuela powinna dawno zawojować świat ( tak jak nieistniejące już ZSRR ). To naprawdę straszne co PO i PIS zrobiło z tym krajem.......

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Pokaż wszystkie komentarze (8)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5