IV IPB Nocny Bieg na na 5 km o puchar Eugeniusza Jaremko

2019-06-10 09:00:00(ost. akt: 2019-06-10 08:36:57)

Autor zdjęcia: Andrzej Marcjanik

Zuzanna Śliwka zajęła 3. miejsce w kategorii K16- 19.
IPB Nocny Bieg na 5 km o Puchar Eugeniusza Jaremko w Iławie to wydarzenie przyciągające biegaczy nie tylko z Polski,których z roku na rok jest coraz więcej. Dlaczego? Otóż Iławska „piątka” to jedna z najszybszych tras biegowych w Polsce, a jej atrakcyjność wynika między innymi z położenia przy jeziorze „Mały Jeziorak”.

25 maja odbyła się już IV edycja tego biegu, i jak się okazało, rekordowa pod względem ilości zawodników – na starcie stanęło 745 zawodników, w tym kilkunastu biegaczy z naszej grupy Nidzica Biega. Sobotni wieczór, idealny pod względem warunków atmosferycznych przepełniony był pozytywną energią i dobrym nastawieniem chyba wszystkich zawodników. Godzina 22:00 to godzina, kiedy jedni odpoczywają w domowym zaciszu, a drudzy realizują swoje marzenia, ambicje i cele.

Temperatura powietrza, piękna sceneria i wielu kibiców zagrzewających do walki były ogromną motywacją do tego, żeby każdy z biegaczy pokonał własne słabości. Bieg po zwycięstwo, dobre miejsce, osobistą „życiówkę” czy po prostu po satysfakcję i radość rozpalały serca zawodników i dawały temu wydarzeniu swoją wyjątkowość.

Zwycięzcą czwartej edycji IPB Nocnego Biegu został Kenijczyk Wycliffe Biwott, który pokonał tę trasę w czasie 14 minut i 27 sekund. Drugi na mecie Mateusz Demczyszak uzyskał czas 14:38, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Rogiewicz z czasem 14:41. Wśród przedstawicielek płci pięknej zwyciężyła Kenijka Jepchirchir Tanui (16:44). Tuż za nią była na mecie jej rodaczka Jane Mbogo (16:45), a trzecie miejsce wśród pań zajęła olsztynianka Mariola Sudzińska (17:10).

Zawodnicy Nidzicy Biega również uzyskali świetne wyniki, a Zuzanna Śliwka zajęła 3. miejsce w kategorii K16- 19.

12. LACHOWICZ-PIANKA Anna - 32:56, M. Open: 703
Gościnnie Nidzicę Biega reprezentowali nasi przyjaciele z Olsztyna: Paweł Rykowski (20:10, M. Open: 137) oraz Marzena Rykowska (24:17. M. Open: 377).