Poznaj swojego sołtysa: Likusy

2019-04-30 13:00:00(ost. akt: 2019-04-30 12:19:08)
Hubert Breński sołtysem jest już VI kadencję, więc i osiągnięć jest dużo. Sołtys musi zadbać o dwie miejscowości Likusy i Brzeźno Łyńskie. Najważniejsze działania to zmiana starego systemu oświetlenia na nowy.
Wszystkie druty elektryczne są izolowane, żeby siadające na nich ptaki były bezpieczne. Dzięki temu nie dochodzi do zwarć i wyłączania prądu. Dumą pana Huberta jest zagospodarowanie rzeki Łyny.

— Przy moście w Brzeźnie Łyńskim jest wiata edukacyjna, stoły, ławki, piasek dla dzieci. Wystawiono pojemniki na śmieci sortowane i są toalety. Można tam przyjemnie spędzić czas — mówi sołtys. Kolejne osiągnięcie to remont drogi Orłowo - Likusy. Jest nowa szutrowa nawierzchnia i jeździ się bezpieczniej. W obecnej kadencji też będzie co robić.

– Czeka nas wyznaczenie pasa drogowego drogi powiatowej od Likus przez Brzeźno Łyńskie do granicy powiatu nidzickiego z olsztyńskim. — Nie wiadomo którędy ona biegnie. Kierowcy jeżdżą zygzakiem między drzewami — mówi Hubert Breński. Ważną sprawą dla mieszkańców obu miejscowości jest dojście do porozumienia z Nadleśnictwem Nidzica.

— Staram się o to, aby mieszkańcy Likus i Brzeźna Łyńskiego mogli poruszać się drogami leśnymi łączącymi te miejscowości — mówi Hubert Breński. Największa impreza, jaka odbyła się na terenie sołectwa to 650-lecei Brzeźna Łyńskiego. W tym roku Likusy będą świętowały 600-lecie powstania. Sołtys stawia na współpracę z mieszkańcami. Zapewnia, że zawsze może liczyć na ich pomoc.

Hubert Breński bardzo lubi łowić ryby. Może się pochwalić tym, że w jeziorze Kiernoz Mały złowił szczupaka, który ważył 10,5 kg i miał 105 cm długości. Jest też myśliwym.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brzeźno #2724956 | 89.78.*.* 30 kwi 2019 20:45

    Hałda piasku (kolejna) wysypana nad Łyną w Brzeźnie to jakieś nieporozumienie. Piach twardy jak skała, spływający i wypłycający rzekę. Miast dowozić kolejne wywrotki należy wybrać z rzeki piach, który spłynął z deszczem. Oświwtlenie w Brzeźnie =1 punkt świetlny - wielki sukces, śmiech.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5