Walentynki w Jedynce

2019-02-20 10:00:00 (ost. akt: 2019-02-19 09:47:04)

Autor zdjęcia: Szkoła

Walentynki to coroczne święto przypadające 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od św. Walentego, uznawanego za patrona zakochanych.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne oraz obdarowywanie się drobnymi upominkami. Walentynki niezwykle popularne w kulturze anglosaskiej, od lat 90. XX wieku na dobre zadomowiły się też w Polsce, a w naszej tradycji stały się pretekstem nie tylko do okazywania i świętowania miłości, ale też przyjaźni, życzliwości i zwykłej koleżeńskiej sympatii.

W Jedynce o uczczenie tego dnia zadbał Samorząd Uczniowski, który wraz z opiekunem Dorotą Taratycką przygotował mnóstwo atrakcji.

W stoiskach można było kupić słodkości (nie zabrakło tych w kształcie serc), walentynki, zrobić sobie zdjęcie w Fotobudce walentynkowej, były quizy, poszukiwania swojej połówki serca, a poczta walentynkowa miała moc roboty, roznosząc kartki pełne ciepłych życzeń.

Dominującym kolorem dekoracji i stroju, zarówno uczniów jak i nauczycieli, była tego dnia ognista czerwień. Uczniowie mający czerwony element stroju nie byli pytani i nie pisali niezapowiedzianych kartkówek.

Najmłodsi cieszyli się ze słodkich i pomysłowych upominków, o które zadbali ich rodzice. W całej szkole panowała radosna, pełna życzliwości i sympatii atmosfera, a miłość i przyjaźń okazywana była tego dnia w Jedynce na każdym kroku.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPnr1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5