Więcej czerwieni

2018-12-28 10:00:00(ost. akt: 2018-12-27 17:14:48)
CZYTAM, BO LUBIĘ\\\ Lubisz czytać? Chcesz polecić książkę? Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl
Książka, którą chcę polecić nosi tytuł "Więcej czerwieni". Jej autorką jest Katarzyna Puzyńska, polska pisarka z wykształceniem psycholog, której książki porównywane są do dorobku Agaty Christie i Camilii Lackberg.

Zasłynęła z serii świetnych kryminałów – powieści o policjantach z małej wsi Lipowo niedaleko Brodnicy.

"Więcej czerwieni" jest drugą częścią sagi Puzyńskiej. Tym razem młodszy aspirant Daniel Podgórski wraz z kontrowersyjną postacią komisarz Klementyny Kopp i resztą członków ekipy śledczej zawiązanej w Brodnicy muszą zmierzyć się ze sprawą morderstwa dwóch młodych kobiet.

Policjant z Lipowa zmaga się również z problemami osobistymi, które nie pozwalają mu stuprocentowo skupić się na śledztwie. Co rusz pojawiają się nowe ofiary.

Policja wpada na trop historii pewnej zgranej szkolnej paczki, po której zostało tylko zdjęcie. Klementyna Kopp zauroczona Danielem Podgórskim odkrywa zupełnie inny wątek.

Równolegle z wydarzeniami pojawiają się retrospekcje sprzed kilku lat związanie z morderstwami prostytutek z różnych miast.

Co łączy te dwie sprawy? Jakie tajemnice skrywa z pozoru zwyczajna spokojna mazurska okolic? Czy tylko zabójca ma coś na sumieniu?

Tego możemy dowiedzieć się tylko po przeczytaniu tomu. Rozbudowana warstwa obyczajowa sprawia, że powieść czyta się z wielkim zaciekawieniem.

Fabuła jest niczym labirynt, tropy coraz bardziej mylne... Autorka rzuca podejrzenia na poszczególnych bohaterów, by po chwili czytelnik przekonany o ich winie przecierał oczy ze zdumienia. Puzyńska nie unika tematów tabu i skłania nas do różnorodnych przemyśleń.
Polecam tę książkę wszystkim fanom niebanalnych kryminalnych powieści, którzy podczas czytania chcą stać się członkiem ekipy śledczej.


Lubisz czytać? Chcesz polecić książkę? Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl Nie zapomnij dołączyć zdjęcia!

fot. Klaudia Nowak jest uczennicą kl. Ia ZSO

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5