2 kolejka NHLPN. To nie był ich mecz

2018-11-26 14:41:42(ost. akt: 2018-11-26 15:50:32)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W niedzielę (25 listopada) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 2 kolejkę spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej.
Za nami już 2 kolejka spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. W meczu kolejki Fc Miami pokonali FMR Alpi. Nie najlepiej w tegorocznych rozgrywkach wystartował trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek a zarazem tryumfator Pucharu Ligi Cuba Napiwoda. Zespół ten doznał już drugiej porażki, tym razem z niżej notowanym Nadleśnictwem. To nie był ich mecz i zespół z Napiwody wraz z PKS-em zamyka tabelę I ligi.

Dobrze natomiast rozpoczęli rozgrywki zwycięzcy ligi z roku ubiegłego piłkarze Old Boys którzy pokonując pewnie Isoroc zajmują 1 miejsce po dwóch kolejkach spotkań. Wysokie zwycięstwa na swoim koncie zanotowały zespoły Marian i Przyjaciele oraz Na Podwójnym Gazie.

W II lidze przewodzą w ligowej tabeli Polonia Muszaki i Zatorze. Zespoły te odniosły swoje drugie ligowe zwycięstwa i jak na razie nadają ton rozgrywkom w II lidze.

I liga
Marian i Przyjaciele - PKS 6:1 (1:1). Do przerwy mecz był w miarę wyrównany. Prowadzenia dla zespołu z Janowca uzyskał w 5 min. Michał Mosakowski a wyrównał na minutę przed zakończeniem tej części gry efektowną główką Damian Płoski. Po zmianie stron Marian i Przyjaciele podkręcili tempo i wysoko wygrali ten mecz. Gole dla zespołu Mariana zdobywali Piotr Smoliński i Kamil Rutkowski po -2 oraz Michał Mosakowski i Grzegorz Ławicki po -1.

Stalmot & Wolmet - Na Podwójnym Gazie 1:5 (1:3). Jednostronne widowisko w wykonaniu gazowników. Szybka a przede wszystkim skuteczna gra tego zespołu dała im wysokie zwycięstwo w tym meczu. Gole dla Na Podwójnym Gazie zdobyli Paweł Napiórkowski, Adrian Roczeń, Mateusz Karwacki, Dawid Grzebski oraz Aklan Zassadzki. Honorowe trafienie dla Stalmotu zaliczył Bartosz Bunalski.

Fc Miami - FMR Alpi 4:2 (3:0). Bardzo ciekawe spotkanie, emocjonujące w szybką grę i sporą ilość goli. Miami w pełni skoncentrowane dyktowało warunki na boisku. Zaczęło się już w 3 min. kiedy to Sebastian Szypulski z podania Wojtka Boczkowskiego zdobył pierwszego gola dla swego zespołu. Kolejne gole dla Miami w minutowych odstępach zdobywali Dawid Tomasik i ponownie Sebastian Szypulski. Po zmianie stron Fc Miami podwyższyli wynik a dwa honorowe trafienia dla FMR zdobył ,,Żarówka'' Kuba Smoliński.

Blues Brothers Zagrzewo - Kamet 1:2 (1:2). Wynik tego meczu został ustalony do przerwy a gole dla Kametu zdobyli Grzegorz Walkiewicz i Mateusz Ludwiński, dla Brothersów Czarek Lewikowski.

Cuba Napiwoda - Nadleśnictwo Nidzica 3:6 (0:5). Cuba zupełnie zawiodła w tym meczu. Leśnicy skutecznie punktowali wyżej notowanego rywala. Nadleśnictwo do 18 minuty prowadziło 5:0. Gra Cuby jedynie w dwóch ostatnich minutach mogła się podobać po których to zmniejszyła rozmiary swojej drugiej w tych rozgrywkach porażki. Gole dla Nadleśnictwa zdobyli Bartosz Piórkowski i Radosław Kowalski po -2 oraz Adam Ślimak i Adrian Mydlarz po -1, dla Cuby Kamil Godlewski -2 oraz Shadi Al Madani.

Isoroc - Old Boys 1:6 (0:3). Obydwa zespoły wygrały swoje pierwsze spotkania i spodziewano się wyrównanej gry w tym meczu. Tryumfatorzy ubiegłych rozgrywek zdominowali ten mecz i wysoko wygrali tę potyczkę. Gole dla Old Boys zdobyli Robert Stasiukiewicz -3 oraz Zyszek Dumański, Szymon Zieja, Grzegorz Mróz.

II liga
Kram Nidzica - Młode Orły 2:0 (0:0). Kram co prawda wygrał ten mecz ale nie zachwycił. Dopiero po przerwie uwidoczniła się przewaga tego zespołu dla którego gole zdobywali Kuba Wiśniewski i Szymon Kuczyński.

Polonia Muszaki - Źródlani Łyna 4:0 (3:0). Poloniści wysoko wygrali ten, grali szybciej, skuteczniej i w pełni zasłużyli na te zwycięstwo. Gole w tym meczu zdobyli Hubert Ludwiczak i Krzysztof Czaplicki po -2.

Tartak Skorpion Napiwoda - Apotex 0:1 (0:0). Mecz walki w którym padł tylko jeden gol a zdobył go Kuba Węgierski. Szymon Borczon zmarnował wyborną okazje na podwyższenie wyniku ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Zatorze - Renegaci Fc 4:1 (2:0). Zatorze pewnie wygrało ten mecz i lideruje w tabeli II ligi wspólnie z Polonią Muszaki. Gole dla Zatorza zdobyli Mariusz Kaniecki, Szymon Jabłonowski, Krystian Czechowski i Kuba Wasiłowski, dla Renegatów Waldek Pejs.

KTS Smolany - Leuro Young Boys 3:4 (1:1). Bardzo wyrównany mecz z dużą ilością goli. Gole dla zwycięzców zdobyli Sebastian Szczepkowskim -3 oraz Jacek Świtkowski, dla Leuro Karol Szczepkowski, Artur Szczepkowski i Kamil Jabłonowski.

Następna 3 i 4 kolejka NHLPN rozegrana zostanie w najbliższy weekend 1-2 grudnia.