Święto Drzewa w Przedszkolu Nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW

2018-10-18 10:00:00(ost. akt: 2018-10-17 09:18:01)

Autor zdjęcia: Przedszkole Nr 4 w Nidzicy

W naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczystość z okazji "Święta Drzewa"
Do obchodów tej uroczystości jak każdego roku przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Podejmowane działania przez naszych przedszkolaków podnoszą efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej, oraz motywują do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii.

W obecności leśnika, dzieci odnowiły uroczystą przysięgę "Małego Ekologa", którego efektem było, rozbudzanie i rozwijanie pasji poznawczej świata, utrwalanie i poszerzanie wiadomości o przyrodzie oraz konieczność ochrony środowisk.

Część artystyczną przygotowały dzieci z Gr. VI – inscenizację „Na leśnej polanie” pod kierunkiem D. Kozińskiej.

Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Dzieci świetnie się bawiły przy piosenkach o tematyce ekologicznej.

Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, oraz integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Danuta Kozińska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PRZEDSZKOLE4

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5