Niezwykłe spotkanie z pasjonatami regionu.

2018-10-07 13:00:00 (ost. akt: 2018-10-07 12:45:52)

Autor zdjęcia: MGBP Nidzica

Zaproszeni prelegenci Władysław Nowosielski i ks. Przemysław Kawecki przygotowali profesjonalne, pod każdym względem fachowe, magicznie piękne prezentacje.
Władysław Nowosielski przedstawił prezentację pt. Ziemia serdecznie znajoma. Podróż do Źródeł Rzeki Łyny. Piękne zdjęcia ukazały wyjątkowe pejzaże Ziemi Nidzickiej i niezwykłe osobliwości przyrody.

Omawiając królową warmińskich rzek Łynę, której wody są krystalicznie czyste pod każdym względem, Pan Władysław uświadomił wszystkim słuchaczom, że mamy do czynienia z cudem natury unikatowym w skali Europy.

Ks. Przemek wyeksponował grodzisko w Janowie powiat szczycieński. Grodzisko w okresie wczesnego średniowiecza, kiedy Zakon Krzyżacki zdobywał te tereny, padło wraz z podbojem ziem pruskich i zostało zaadoptowane przez Zakon Krzyżacki.

Wielokrotnie podkreślano znaczenia archeologicznych obiektów dziedzictwa kulturowego dla państwowości, potrzeby ich zachowania w świadomości historycznej.

Na koniec spotkania uczestnicy zafascynowani urokiem przedstawianych miejsc zaproponowali organizację małej wyprawy i wędrówki po omawianych obiektach.

Zwiedzanie miejsc będących świadectwem dawnej kultury, historii, pozwala nam również aktywnie i w sposób ciekawy spędzać czas wolny, być na świeżym powietrzu, to wspaniała metoda edukacji młodzieży i dzieci.
MGBP w Nidzicy

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5