Porta rozpoczęła budowę Centrum Logistycznego

2018-09-20 16:00:00 (ost. akt: 2018-09-23 10:11:13)
Po wmurowaniu i poświęceniu Kapsuły Czau z aktem erekcyjnym inwestycji oraz Gazeta Nidzicką

Po wmurowaniu i poświęceniu Kapsuły Czau z aktem erekcyjnym inwestycji oraz Gazeta Nidzicką

Autor zdjęcia: Anna Skuza

NIDZICA\\\ Najnowsza inwestycja Porty to 9 tysięcy m. kw. powierzchni magazynowo-logistycznej, powstającej na 3-hektarowej działce. 20 września podpisano akt erekcyjny i wmurowano kapsułę czasu. Powstanie 50 nowych miejsc pracy.
Uroczystość odbyła się 20 września w Nidzicy na placu budowy przy ul. Przemysłowej 5 w Nidzicy. Marek Bednarz, członek Zarządu Firmy Porta, przywitał przybyłych gości. Podkreślił, że projekt ten jest możliwy dzięki zaangażowaniu wojewody warmińsko - mazurskiego, WM Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz władz Nidzicy i Powiatu Nidzickiego.

Prezes WM SSE Grzegorz Smoliński mówił, że jest to ogromny sukces mieszkańców Nidzicy, bo to kolejna inwestycja w podstrefie nidzickiej.

W imieniu wojewody list odczytał doradca Marcin Paliński.

Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala mówił, że jest to ogromna korzyść dla naszego miasta, a władze dołożą wszelkich starań, aby ta inwestycja przebiegała szybko i sprawnie, aby jak najszybciej powstały nowe miejsca pracy. — Witamy w naszej nidzickiej rodzinie — mówił burmistrz.

Starosta nidzicki Grzegorz Napiwodzki podkreślił, że w naszym mieście powstaje bardzo nowoczesna firma, wielkie centrum logistyczne.

Następnie przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego inwestycji Porta w Nidzicy.

Podpisy złożyli: dyrektor generalny warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego w Olsztynie – Paweł Żukowski, doradca wojewody Marcin Paliński, burmistrz Nidzicy - Jacek Kosmala, starosta nidzicki - Grzegorz Napiwodzki, prezes zarządu WMSSE - Grzegorz Smoliński, dyrektor generalny Allcon Budownictwo – Jakub Dobrowodzki. Z ramienia Porta KMI Poland akt erekcyjny parafowali: dyrektor finansowy i członek zarządu – Marek Bednarz, szef magazynu centralnego w Nidzicy – Krzysztof Pasek, szef logistyki – Krzysztof Ziemann, a także manager ds. optymalizacji procesów – Bartosz Gajewski. Budowę poświęcił ks. Andrzej Midura z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

Wmurowano również Kapsułę Czasu, w której zamknięto na 70 lat akt erekcyjny oraz Naszą Gazetę Nidzicką, Gazetę Olsztyńską z 20 września i mapę powiatu nidzickiego.

Najnowsza inwestycja Porty to 9 tysięcy m. kw. powierzchni magazynowo-logistycznej, powstającej na 3-hektarowej działce. W budowanym obiekcie znajdzie się zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, magazyn operacji manualnych oraz cześć socjalno-biurowa.

Dostęp do obiektu zapewni 5 ramp załadunkowych i 2 rozładunkowe. Będzie on wyposażony w automatyczne systemy transportu i kompletacji zamówień, pobierające ościeżnice i skrzydła drzwiowe z 25 tysięcy półek w magazynie. Łączna wartość inwestycji– wliczając w to centrum wraz z wyposażeniem i systemami sterującymi – to koszt ok. 40 mln zł.

Projekt jest unikatowy na skalę europejską. — Obejmuje on nie tylko aspekty dotyczące magazynowania wyrobów, ale w dużej mierze również działalność badawczo-rozwojową — mówił Marek Bednarz, członek Zarządu Firmy Porta.
roz


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Na sołtysa ? #2588484 | 46.170.*.* 25 wrz 2018 12:18

  ma się rozumieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawda #2588120 | 94.254.*.* 24 wrz 2018 23:05

  Głosujemy na Marcina!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. ~~~~ #2587745 | 46.170.*.* 24 wrz 2018 15:24

  ‹ wróć Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. KE występuje o rozpatrzenie sprawy przez sędziów w Luksemburgu w trybie przyspieszonym. Chce również, by TSUE wydał tymczasową decyzję zabezpieczającą (tzw. środki tymczasowe), aby do czasu wydania ostatecznego orzeczenia niektóre przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym pozostały zawieszone.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Gość #2587676 | 46.170.*.* 24 wrz 2018 13:52

  Niezły grad ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Głosując na Kosmalę #2586677 | 94.254.*.* 22 wrz 2018 22:50

  głosujecie za dalszym rozwojem Nidzicy !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (18)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5