Runda wstępna WPP. Start Nidzica i Gmina Kozłowo grają dalej, Orzeł Janowiec Kościelny zakończył rozgrywki pucharowe

2018-07-30 16:06:07(ost. akt: 2018-07-30 16:42:26)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W sobotę 28 lipca na boiskach Warmii i Mazur rozegrano rundę wstępną do Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej
Start Nidzica i Gmina Kozłowo grają dalej, Orzeł Janowiec odpadł i zakończył rozgrywki pucharowe.

Wszystkie 3 nasze zespoły z Ligi Okręgowej przystąpiły w sobotnie popołudnie do rozgrywek rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. Start Nidzica i Gmina Kozłowo grają dalej, Orzeł Janowiec Kościelny odpadł i zakończył swoje pucharowe rozgrywki.

Najokazalej zaprezentował się zespół Startu Nidzica. Nasz zespół rozgromił na wyjeździe jeszcze nie tak dawno grając wspólnie w A-klasie zespół Zamek Kurzętnik aż 6:1 (1:1). Start zdominował grę i od początku dyktował warunki gry na boisku. Do przerwy mimo wielu dobrych okazji strzeleckich był wynik remisowy 1:1 a gola dla Startu uzyskał Dominik Bróździński.

Po zmianie stron hat-trickiem w zespole Startu popisał się powracający do zespołu wychowanek klubu Kuba Wenta. Pozostałe gole zdobyli kapitan zespołu Kamil Michalski i Tomek Jaroszewski.

Prawdziwy boiskowy horror zafundowali sobie i kibicom piłkarze Gminy Kozłowo. Kozłowianie grając na wyjeździe gościnnie w Narzymiu wyeliminowali z dalszej gry beniaminka B-klasy MKS Działdowo. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem bezbramkowym, dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim zadecydowały serie aż 11 rzutów karnych. W tej wojnie nerwów lepszy okazał się zespół Gminy Kozłowo który pokonał działdowski zespół 8:7.

Najsłabiej zaprezentowali się w pucharowej potyczce piłkarze Orła Janowiec Kościelny. Zespół trenera Waldemara Pyrackiego niespodziewanie uległ na wyjeździe przeciętnie grającej A-klasowej drużynie Wela Lidzbark Welski 1:2 odpadając z dalszych pucharowych rozgrywek.

W 1 rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski który rozegrany zostanie 4 sierpnia los zetknął ze sobą dwa nasze zespoły które przebrnęły rundę wstępną Start Nidzica i Gminę Kozłowo. Zespół z Kozłowa będzie występował jako gospodarz spotkania lecz mecz ten najprawdopodobniej rozegrany zostanie w Nidzicy ze względu na trwającą modernizację stadionu w Kozłowie która przystosowywana jest do potrzeb gry w Lidze Okręgowej. Kibiców piłki nożnej w naszym powiecie już dzisiaj zapraszamy na te pucharowy derby powiatu nidzickiego.


Jerzy Boczkowski

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5