Brak informacji na BIP-ie

2018-06-19 07:00:00 (ost. akt: 2018-06-18 16:50:23)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podczas ostatniej sesji rady gminy Janowo jeden z mieszkańców pytał dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej nie został umieszczony protokół z przedostatniej sesji rady gminy.
— Nie mogę przyjść na sesję, a jako mieszkaniec tej gminy chciałbym wiedzieć, o czym rozmawiali radni. W regulaminie jest zapisane, że protokół z sesji umieszczany jest w ciągu 14 dni po sesji — mówił mieszkaniec.

Dodał, że nie ma również informacji o terminie sesji oraz obrad komisji i wielu innych informacji. — W tej chwili BIP na stronie gminy Janowo to porażka — powiedział.

Odpowiedzi udzieliła sekretarz gminy Dorota Paczyńska, która wyjaśniła, że protokół, zanim zostanie umieszczony musi być podpisany przez przewodniczącą rady oraz przegłosowany przez radnych i dlatego wstawiany jest na BIP 14 dni po sesji, na której został przegłosowany. Mieszkaniec stwierdził, że takiego przepisu nie ma. — Jest wyraźnie napisane, że 14 dni po sesji — mówił.

Wójt Waldemar Szymański dodał, że zostanie to sprawdzone, a radca prawny wyjaśni. I jeśli to pan będzie miał rację, to ja pana przeproszę — powiedział wójt Waldemar Szymański.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5