Warto sięgać po marzenia

2018-04-13 19:00:00(ost. akt: 2018-04-13 16:48:13)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Przez dwa dni w sali widokowej nidzickiego zamku trwały warsztaty dla młodzieży prowadzone przez ks. Kawę Kaweckiego. Było ciekawie i czasami wesoło. Młodzież z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach.
Warsztaty zorganizował przewodniczący rady miejskiej Paweł Przybyłek, a także opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, której powstanie radni przegłosowali na marcowej sesji rady miejskiej.

Co prawda działała już MRM, która zakończyła swoją kadencję. Jednak ze względu na wejście w życie reformy oświaty, zmiany nazewnictwa szkół oraz likwidacji gimnazjów, należało taką uchwałę podjąć na nowo.

— Chcemy, aby w skład rady weszli również uczniowie klas VII z terenu wiejskiego — mówi Paweł Przybyłek.

Dodaje, że te warsztaty mają przygotować uczniów do czynnego uczestnictwa w nowych wyborach i późniejszej pracy w radzie.

Młodzież miała za zadanie określić co im się w Nidzicy nie podoba, co się podoba, a co chciałaby, żeby w naszym mieście było.

Praca w grupach zaowocowała wskazaniem życzeń młodych ludzi. Jakie zgłaszali propozycje? Chcieliby, żeby w Nidzicy był basen, więcej miejsc spotkań dla młodzieży, więcej sklepów z książkami, więcej ciekawych miejsc, dobry kebab i wiele innych.

Następnie uczestnicy warsztatów opracowali projekty, dotyczące miejsc spotkań, ciekawych miejsc w Nidzicy, czy też planowania imprez, które przedstawiciele grup prezentowali.

Jeden z zespołów wymyślił żółty dzień dla wszystkich mieszkańców. Propozycja się podobała, ale ks. Kawa Kawecki zwrócił uwagę na to, że jeśli chcemy, aby wszyscy mieszkańcy tego dnia ubrali się na żółto, to należy ich do tego przekonać.

— Jeśli mamy coś uradzić, np. żółty dzień, to musimy wiedzieć jak zaproponować nasz pomysł, aby mieszkańcy w to weszli. Musimy znaleźć sposób na przekonanie ludzi do naszego pomysłu — tłumaczył prowadzący warsztaty.

Dodał, że czasami zorganizowanie czegoś wydaje się trudne, ale nie należy rezygnować ze swoich marzeń. — Warto sięgać po marzenia i je realizować. Macie jakiś pomysł, to nie poddawajcie się, sami go realizujcie — mówił.

Przy okazji zdradził młodym sposób na zaproszenie wybranego zespołu np. na Dni Nidzicy. Czy z niego skorzystają, czas pokaże.

Warsztaty zakończyły się spotkaniem uczestników z burmistrzem Nidzicy Jackiem Kosmalą, który mówił o planach realizowanych przez gminę Nidzica. Mówił o mającym powstać basenie, o tym jak będzie wyglądało jeziorko po zakończeniu inwestycji. Mówił również o ofertach Nidzickiego Domu Kultury skierowanych do młodzieży.

Burmistrz Jacek Kosmala podkreślił, że młodzież może mieć wpływ na to, co się w Nidzicy dzieje, tylko musi swoje propozycje zgłaszać.
roz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jaki przewodniczacy #2485080 | 178.255.*.* 15 kwi 2018 22:51

  Co on jeszcze robi na tym stołku ! Radni nie wstydzicie sie za tego goscia?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. oby Pan Przewodniczący #2484901 | 176.36.*.* 15 kwi 2018 18:02

  nie wciskał kitów młodym ludziom i nie próbował ich ksztatować na swoje marionetki !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. znikajace komentarz #2484665 | 31.0.*.* 15 kwi 2018 09:47

  Przed minutą był i znikł !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. reno14 #2484227 | 83.9.*.* 14 kwi 2018 10:45

  No to mamy Pedagogów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. w koncu #2484209 | 81.190.*.* 14 kwi 2018 10:19

  urzednicy sie obudzili, ale nie dokonca

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5