Kolejny sukces Alicji Mielczarek!

2018-03-02 07:00:00(ost. akt: 2018-03-01 09:15:55)
Blisko 460 lekkoatletów w kategorii Masters rywalizowało w Halowych Mistrzostwach Polski odbywających się w Arenie Toruń.

W 27. edycji Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Arenie Toruń, udział wzięło blisko 460 zawodników, w tym ponad 50 z zagranicy. Zawody przeznaczone są dla osób, które ukończyły 35. rok życia. Zawodnicy startują w kategoriach wiekowych dzielących ich na grupy co pięć lat.

Zawody te satnowią niejako kolejny etap budowania silnej liczebnie i sportowo reprezentacji Polski na mające się odbyć za rok w tej hali 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters.Przypomnijmy, że to sportowe wydarzenie odbywać się będzie w Toruniu w dniach 24-30 marca 2019 roku.

Mistrzostwa Polski, których organizatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters w Toruniu, rozgrywane są zgodnie z przepisami IAAF, WMA, EMA i PZLA. Biorą w nich udział zarówno byli mistrzowie i rekordziści Polski, jak również amatorzy, dla których uprawianie sportu i stawanie do rywalizacji to sposób na zachowanie dobrej kondycji oraz po prostu radość i dobra zabawa.

"Nidzica Biega" miała również tam swoją reprezentantkę. Alicja Mielczarek znakomicie poradziła sobie na dystansie 60 m i 400 m i zajęła II. miejsce, natomiast na 200 m uplasowała się na III. pozycji.

-Super impreza, bardzo dobra organizacja, mimo takiej ilości zawodników i konkurencji, a przede wszystkim ludzie, którzy kochają sport i mimo wieku potrafią się cieszyć rywalizacją - wyznaje Alicja.

Biegi Alicji na dystansie 60 m można obejrzeć w czasie : 1godzina 37 minuta relacji i 200 m w 3 godzinie.