Uszkodzone drzewo w Rączkach stwarza zagrożenia dla garaży?

2018-01-04 13:25:00(ost. akt: 2018-01-04 13:17:38)

Autor zdjęcia: czytelnik

RĄCZKI\\\ Mieszkaniec Rączek ma obawy, że drzewo przewróci się i uszkodzi garaże. Kierownik R. O. uważa, że szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa nie ma.
Do naszej redakcji zadzwonił mieszkaniec Rączek z informacją, że na skarpie nad rzeką znajduje się uszkodzone drzewo.

— Byłem w tej sprawie w zarządzie melioracji, jednak usłyszałem, że drzewo jest w dobrym stanie. Pracownik przejechał i spojrzał na drzewo ze strony drogi, a nie obejrzał go z drugiej strony, która jest uszkodzona. W pobliżu są garaże, boję się, że drzewo przewróci się i je uszkodzi — mówił mężczyzna.

Zwróciliśmy się do zarządu melioracji z prośbą o ustosunkowanie się do słów mężczyzny. — W odpowiedzi na interwencję mieszkańca Rączek w sprawie uszkodzonego drzewa na skarpie rzeki Wkry, informuję, ze w czasie ponownej wizji w terenie nie stwierdziliśmy jakiegoś szczególnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, które stwarzałoby przedmiotowe drzewo rosnące na skarpie Wkry — mówi Maciej Parecki kierownik R. O. w Nidzicy ZMiUW w Olsztynie.

Kierownik podkreśla, że podczas pierwotnego sprawdzenia stanu drzewa w terenie, pracownicy ZMiUW w Olsztynie obejrzeli je z każdej strony, również tej ze znamionami uszkodzenia pnia.

— Z wizji terenowej wykonane zostały fotografie obrazujące uszkodzenie pnia drzewa. Drzewo posiadało dwa pnie, z których jeden został przycięty przed laty. Obecnie ucięty pień oderwał się od drzewa i leży na skarpie. Drzewo jest pod naszą obserwacją i jeśli stwierdzimy faktycznie stan zagrożenia, podejmiemy decyzję o jego wycince — dodaje.
zl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. co było pierwsze #2411518 | 77.114.*.* 6 sty 2018 21:30

    drzewo czy garaże?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5