XII obchody Dnia Żółwia w Orłowie

2017-08-20 09:16:53(ost. akt: 2017-08-22 15:09:12)
Konkurs pań w sikaniu do wiaderka

Konkurs pań w sikaniu do wiaderka

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Prelekcja na temat życia żółwia błotnego, konkursy i zabawy oraz zabawa taneczna to atrakcje przygotowane przez organizatorów z okazji już XII obchodów Dnia Żółwia.
Na festyn Orłowskie Centrum Aktywności Lokalnej OCAL zaprosiło w sobotnie popołudnie, 19 sierpnia. Mimo niesprzyjającej pogody, atrakcji było wiele.

Powoli na placu przed świetlicą gromadzili się mieszkańcy i zaproszeni goście, których przywitała Krystyna Łapa.

Mimo padającego deszczu festyn rozpoczął się od biegu przełajowego.

Na 500 metrów pobiegły dzieci i młodzież. Dorośli musieli pokonać 3 km. Wszyscy dobiegli do mety. Zwycięzcy dostali medale i puchary.

W międzyczasie przygotowywano się do następnego konkursu: Rodzinne gotowanie. Zawodnicy mieli przygotowane kosze z produktami, z których musieli przygotować określone potrawy zgodnie z podanym przepisem.

Do zawodów stanęły 4 drużyny. Co przygotowały? Owocowa sałatkę z kaszą jaglaną, pierogi z kaszą gryczana i kozim serem, chłodnik, sałatkę gyros i sałatkę ryżową z pieczarkami.

Rywalizacja była była zacięta, a potrawy oceniała Natasza Rozmus-Król.

Po zakończeniu konkursu odbyła się degustacja dań. Wszystkie były pyszne.

W kolejnych konkursach brali udział dorośli i dzieci. Jedną z nich było sikanie do wiaderka. Dzieci zaś rywalizowały w biegu z balonem, rzucaniu kostką.

Panowie przygotowywali na ognisku bogracz z kociołka.

Uczestnicy festynu wysłuchali ciekawej pogadanki na temat żółwia błotnego, którą wygłosił Krzysztof Majcher.
roz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5