Wspólne kontrole kąpielisk przez dzielnicowego, ratownika WOPR oraz pracowników Sanepidu

2017-07-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-17 09:53:54)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Oprócz spotkań profilaktycznych w trakcie których funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi na temat właściwych zachowań, a także rozpoznania i unikania wakacyjnych zagrożeń odbywają się kontrole terenów przywodnych a w szczególności kąpielisk. W minionym tygodniu dzielnicowy gminy Nidzica wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy oraz ratownikami WOPR kontrolowali kąpieliska. W trakcie kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.
Nidzicy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji” odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Wczoraj dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Florek razem z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej skontrolowali kąpielisko na plaży w Wiknie. W trakcie wspólnej kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2017” do końca wakacji będą prowadzone spotkania edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami, przebywającymi na obozach i koloniach, w celu promowania pozytywnych postaw i zachowań.

Funkcjonariusze rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegają dzieci i młodzież przed różnymi zagrożeniami oraz o sposobie ich unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dużą uwagę poświęcają zasadom bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjanci wspólnie z ratownikami WOPR pełnią wspólnie służbę na jeziorze Omulew.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna przez promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie wyeliminowanie tragicznych zdarzeń nad wodą. Jak widać wspólne służby, kontrole jak również działalność profilaktyczna przynosi efekty czego wyrazem jest brak zdarzeń na terenach przywodnych.

mł. asp. Piotr Szczepkowski
KPP Nidzica

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. a panowie #2288449 | 89.228.*.* 17 lip 2017 18:50

    wyzsza kasta bez kapokow?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5