Uroczyście przecięli wstęgę

2017-06-27 10:00:00(ost. akt: 2017-06-26 22:40:45)

Autor zdjęcia: Sołectwo Rączki

W miejscowości Rączki odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, które oficjalnie otworzyło remontowane odcinki dróg powiatowych.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wspólnym działaniom Powiatu Nidzickiego i Gminy Nidzica. Przebudowa dróg realizowana była w ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, czyli dawnej „schetynówki”. Całkowita wartość inwestycji to 2 054 151,39zł z tego dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego to 1 017 022,00zł, wsparcie Gminy Nidzica w wysokości 518 666,40zł oraz środki własne Powiatu Nidzickiego w wysokości 518 462,99zł.

W uroczystości wzięli udział Grzegorz Napiwodzki Starosta Powiatu Nidzickiego, Elżbieta Góralska, Przewodnicząca Rady Powiatu, Zastępca Burmistrza Leszek Śpiewak, przedstawiciel Wojewody Marcin Domian oraz Jacek Dłuski Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Po słowach wstępu Sołtys Wsi Rączki Dariusz Skwarski przedstawicielom władz wręczył symboliczne podziękowania. Po czym odbyła się uroczysta część spotkania, wspólna modlitwa z udziałem księdza Dariusza Leśniaka oraz przecięcie wstęgi.

Na wszystkich zgromadzonych czekało mnóstwo przepysznych potraw i wypieków przygotowywanych przez mieszkańców. Na dzieciaki z kolei - mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, skręcanie balonów oraz lody, zimne napoje i słodycze.

Po skosztowaniu potraw mogliśmy spalić kalorie biorąc udział w plenerowych zajęciach fitness prowadzonych przez Ninę Ziółkowską.
Następnie około godziny 20 rozbrzmiała muzyka i zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.MSCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: solectworaczki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2274050 | 188.146.*.* 27 cze 2017 16:38

    Mi najbardziej podobają się progi zwalniające, a raczej ich brak

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5