Zawodnicy muszą nabrać cwaniactwa boiskowego

2017-07-01 16:00:00(ost. akt: 2017-06-29 11:39:11)

Autor zdjęcia: archiwum

Od przyszłego sezonu zespół Startu Nidzica ujrzymy w rozgrywkach A-klasy. Pomimo porażki zawodnicy nie zamierzają się jednak poddać. Będą walczyć o powrót do Ligi Okręgowej.
— Większość z zawodników deklaruje pozostanie w Starcie. Rozwiązanie klubu na pewno nam nie grozi — dementuje plotki prezes Startu, Paweł Urbański. Dodaje, że jeszcze nie wszyscy zapomnieli o tym, w jakiej atmosferze i z jakimi problemami przystępowali do rundy jesiennej sezonu 2016/2017.

— Z różnych przyczyn cały cykl przygotowawczy nie został dobrze przeprowadzony. Zespół grał ambitnie i zaczęło brakować sił. Ta drużyna wciąż ma potencjał. Należą do niej w większości młodzi zawodnicy, którzy muszą nabrać ogłady i cwaniactwa boiskowego, a także przepracować pełen cykl przygotowawczy w zimie.

Myślę, że jeżeli nie zabraknie im siły to mają możliwości, by pokazać dobrą grę. Były mecze, w których wszystko wyglądało bardzo przyzwoicie — mówił prezes Startu.

Ani trenerzy, ani zawodnicy nie są bez winy. — W tej drużynie jest potencjał, ci młodzi ludzie muszą tylko nabrać doświadczenia. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za wynik. Byli zawodnicy, którzy nie dali z siebie wszystkiego, ale nie wynikało to ze złej woli.

Było dużo kontuzji, pauz za kartki, były też inne przyczyny, które uniemożliwiały zawodnikom udział w meczach mistrzowskich. Trener też jest młody, musi się uczyć tego fachu i na pewno też będzie popełniał błędy, z resztą niejeden je popełni. My jako zarząd również — przyznaje Paweł Urbański.

Chcą pozyskać zawodników

— Należy poprawić frekwencję na treningach. Trzeba wypracować strategię i konsekwentnie działać — mówi Paweł Urbański. Będą starali się także o nowych zawodników.

— Chcemy pozyskać nowych chłopaków do drużyny seniorów. Trener składał już propozycje i są zainteresowani grą w Starcie. Mamy naprawdę wszystko, niezbędne wyposażenie: obiekty, sprzęt sportowy i opiekę medyczną — mówi prezes. Od nowego sezonu 2017/2018 w klubie będą, tak jak dawniej, cztery drużyny: Trampkarze, Juniorzy Młodsi, Juniorzy Starsi i Seniorzy.

— Przychodzi do nas Piotr Saternus z drużyną UKS Jedynka Nidzica, która będzie występowała w lidze wojewódzkiej „Junior” i i Andrzej Czarnecki z UKS ,,Dwójka". Zespół ten będzie występował w I lidze trampkarzy. Za dwa, trzy lata będziemy mieli z tych chłopaków ogromny pożytek.

Spadek do A-klasy to wylanie na nas kubła zimnej wody. Nie zamierzamy się jednak poddać i będziemy walczyć o powrót do okręgówki — zapewnia Paweł Urbański.


zl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna




Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. COŚ #2294979 | 88.156.*.* 25 lip 2017 16:59

  Sobotka Robert był trenerem tydzień czasu i zrezygnował , trenerem seniorów zrobili tego który spuśćił Start z IV ligi jak tak można . Rogożinski , Wawrzyniak ,Cieślak powinni grać w seniorach . Wieści niosą ze Saternus przygarnął tych zawodników do juniorów .Na mecz seniorzy jadą w 11 zawodników. Kto w tym klubie rządzi Zarząd czy Saternus. Jak nie ma komu grac w seniorach rozwiązać taką drużynę bo z tym trenerem nic nie będzie dobrego.Szkoda że nie trenuje Robert.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 2. JES #2290531 | 20 lip 2017 08:55

  Ten dzieciak jest prezesem? .Doprowadzili do ruiny klub i nie podali się do dymisji .Grac będą z Wioskami w A klasie , .

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Pseudo znawco. #2283391 | 195.90.*.* 10 lip 2017 20:06

  pseud znawco fachowcu pokazaliście co potraficie rozłożyliście klub i drużynę na łopatki trzeba się podać do dymisji a dotychczasowy treiner seniorów nawet do młodzików się nie nadaje. Zamknij mordę i rezygnuj. Pogonić tych wytrawnych kopaczy którzy przegrywali a zarząd płacił stypendia i wynagrodzenia .

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 4. do pseudo znawców #2283264 | 88.199.*.* 10 lip 2017 17:05

  Zamknąć gęby nie krytykować tylko pokazać co potraficie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) odpowiedz na ten komentarz

 5. nni #2283122 | 88.199.*.* 10 lip 2017 14:27

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Trener bez zmian nie siej glupot

Pokaż wszystkie komentarze (14)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5