Majowe święto książki i bibliotek

2017-06-06 14:12:41 (ost. akt: 2017-06-06 14:14:07)

Autor zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Janowie

Maj, tradycyjnie już kojarzy się nam ze świętem książki, biblioteki i bibliotekarzy. Do zwyczajów wszak należą majowe imprezy związane z książką. Tak też było. Biblioteka gminna przygotowała dla najmłodszych czytelników kilka propozycji.
Majowe Bajkowe Urodziny, których tematem przewodnim była oczywiście bajka. Uczestnicy spotkania mieli okazję zabawić się rozwiązując bajeczne krzyżówki i rebusy, odgadując zagadki ukryte w balonikach Mogli pokolorować obrazek do ulubionej bajki albo przebrać się bajkowy kostium.

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, na które przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie. Pisarz zaciekawił uczestników swoją twórczością. Dowcipnie i z wielką swobodą opowiadał o tym, jak wygląda dzień autora, jak zaczyna się jego dzień pracy, skąd bierze pomysły, nad czym pracuje i jakie przeżywa przygody wraz z jednym z bohaterów swoich książek, którym jest ukochany pies Pana Marcina Elf.

Uczestniczący w spotkaniu młodzi ludzie zakupili książki napisane przez Marcina Pałasza, prosząc o autograf.

Na czytelników czekała również Noc Bibliotek (a w trakcie jej m.in. gra terenowa "Szlakami janowskich pomników", zagadki i rebusy literackie, oglądanie filmów oraz biblioteczny turniej Fifa).

GOK


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKJanowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5