Kochamy nasze mamy, bo one kochają nas

2017-05-26 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-25 13:56:59)
fot.0

fot.0

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji zapytałyśmy czterolatki z Przedszkola nr 4 o to, jakie są ich mamy. Mamy są fajne i najlepsze. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że kochają swoje mamy.
— Za to, że nam pomagają, opiekują się nami, są wyrozumiałe, często z nami rozmawiają — padały odpowiedzi. — Ale przede wszystkim za to, że one kochają nas — mówiły dzieci. Z okazji swojego święta, mamy zostaną zaproszone na uroczystość do przedszkola.

— Będziemy rozdawać kwiatki, przygotujemy wierszyki, piosenki, tańce — wymieniały przedszkolaki. Pod okiem Anny Kobylińskiej i Magdaleny Świecik przygotowują się do występów. Ćwiczą i rysują. — To będzie duża uroczystość. Na laurkach powstaną serca, samoloty, samochody, motocykle, kwiatki i domki — zapowiadają.

Co o swoich mamach mówią przedszkolaki ?


fot.1 Julia

JULIA - Moja mama ma na imię Beata. Lubi czerwony kolor- ma czerwoną bluzkę i jasne włosy. Chcę jej dać kwiatka w prezencie z okazji Dnia Mamy. Lubię się bawić ze swoją mamą. Gramy razem w kręgle i mama najczęściej wygrywa. Często chodzę z mamą na spacery, głównie na plac zabaw.

fot.2 Nikola

NIKOLA – Moja mama ma na imię Kamila. Lubimy oglądać razem bajki i chodzić na spacery. Moja mama jest miła. Robi mi też loki, jak idziemy do kościoła. Z okazji jej święta chcę podarować mamie kwiatki i czekoladki.

fot.3 Julia

JULIA - Moja mama ma na imię Agnieszka. Ma jasne włosy. Lubię bawić się z mamą konikami Pony. Mamy bardzo dużo kucyków. Mama jest najczęściej Rainbow Dash, ma kolorowy ogon i lubi latać. Pomagam mamie w gotowaniu, a najlepiej wychodzi nam zupa pomidorowa z ryżem. Sama umiem też wbić jajka do ciasta. Sprzątam z mamą swój pokój i zabawki.

fot.4 Filip

FILIP - Moja mama ma na imię Ania. Lubię się z nią bawić w policję, samochodami, w straż pożarną, chodzimy razem na plac zabaw. Mama ma czarne włosy i jest miła. Pracuje w urzędzie miasta.

fot.5 Michalina

MICHALINA - Moja mama ma na imię Milena. Lubimy bawić się razem w kucyki i gotować. Przy gotowaniu mama mówi mi, co mam robić. Najlepiej wychodzi nam pomidorowa z makaronem. Myślę, że sama potrafiłabym zrobić zupę. Mama jest dobra, pomaga mi we wszystkim. Z okazji Dnia Mamy dam swojej mamie kwiatki, które nazbieram na łące.

fot.6 Dominik

DOMINIK - Lubię swoją mamę. Ma jasne włosy, nosi żółtą bluzkę i czarne spodnie. Mama spędza ze mną dużo czasu, bo nie chodzi teraz do pracy. Chętnie oglądamy razem bajki. Niedługo będę miał siostrę i będę pomagał mamie w opiece nad nią. Z okazji Dnia Mamy dam mamie kwiatki.

zl,roz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5