Cierpienie Boga... bierzesz w tym udział?

2017-03-30 10:00:00 (ost. akt: 2017-03-30 10:19:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

9 kwietnia o godz. 16:00 i 19:00 zapraszamy do kina Wenus na Misterium Męki Pańskiej. Spektakl zatytułowany jest "Cierpienie Boga... bierzesz w tym udział?"
— Pytanie zawarte w tytule jest pytaniem retorycznym, ponieważ każdy człowiek przyczynił się do ukrzyżowania Boga. Głównym celem przedstawienia jest ukazanie publiczności wydarzeń z ostatnich chwil życia Jezusa, które nie mają tylko znaczenia historycznego i sentymentalnego.

Przedstawienie zachęca do spojrzenia na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, jako wydarzenia, które dokonuje się dzisiaj za każdym razem, kiedy człowiek wchodzi w grzech. W związku z tym, sceny biblijne przeplatane są scenami współczesnymi — mówi ks. Paweł Jakubowski.

Głównymi bohaterami przedstawienia jest dwoje młodych ludzi, maturzystów: Ania i Szymon. Oboje stają w trudnej sytuacji z racji iż Ania spodziewa się dziecka. Muszą dokonać wyboru, czy urodzić dziecko i podjąć się trudu wychowania, czy pójść na łatwiznę i usunąć "problem".

— Sztuka oprócz poruszonego tematu obrony życia, podejmuję kwestię trudnych relacji rodzinnych, problemu alkoholizmu i narkomanii. Poszczególne role odgrywa młodzież z nidzickich szkół, gimnazjum, liceum oraz studenci. Zapraszam do wspólnego obejrzenia premiery i gwarantuję, że nikt nie wyjdzie z kina obojętny po tym co zobaczy — zapewnia ks. Paweł Jakubowski.

Oprócz dwóch spektakli w niedziele 9 kwietnia (16.00 i 19.00) Misterium zostanie wystawione także dla nidzickich szkół 10 kwietnia w godzinach 8.30; 10.30; 12.30. Po spektaklu będzie możliwość wsparcia chorej na mukowiscydozę Weroniki z Nidzicy.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. marian #2217997 | 31.0.*.* 6 kwi 2017 11:35

    Jakiego boga ??? Czy Jezus Chrystus był bogiem, czy synem bożym ???

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5