Maciej Kot malował w szpitalu

2017-02-11 16:00:00(ost. akt: 2017-02-11 11:11:23)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Oddział pediatryczny w nidzickim szpitalu zmienił swoje oblicze. Jest kolorowo i przyjaźnie. — Lepiej się tu czuje — zapewnia ośmioletni Bartek, pacjent szpitala.
Maciej Kot - artysta, plastyk sprawił, że korytarz oraz wejście do oddziału stały się bardziej kolorowe i przyjazne małym pacjentom. Na ścianach widnieje malowniczy sad, a w nim soczyste jabłka i motyle oraz postacie misia i jego przyjaciół.

— To kolorowa, owocowa „kraina Kubusia” w miejscu takim, które nie zawsze kojarzy się z radością, a raczej z cierpieniem i bólem. Chcemy zapewnić dzieciom przestrzenie z dużą ilością kolorów, ciepła, serdeczności. W tym temacie starałem się zrealizować wiele motywów naturalnych, takich jak: drzewa, woda, soczyste owoce, motyle, zwierzęta, postaci Kubusia jak i wielu jego przyjaciół – mówi Maciej Kot.

Nowy wizerunek oddziału spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i radością. — Dzieci reagują spontanicznie. Dla starszych pacjentów wizerunki z bajek są inspiracją do tworzenia ich własnych autorskich ,,małych dzieł artystycznych". Bajkowo pomalowany oddział poprawia samopoczucie maluchów, pozwala choć na chwilę zapomnieć o chorobie, staje się miejscem bardziej przyjaznym. Pozytywne nastawienie to z pewnością szybszy powrót do zdrowia — zapewnia Bożena Onych, koordynator ds. pielęgniarstwa.

Nowy wizerunek oddziału podoba się ośmioletniemu Bartkowi. — Jest fajnie, ściany są ładne, podobają mi się. Lepiej się tu czuje — zapewnia. Podobnego zdania jest jego mama. — Przyjemniej jest, tak kolorowo. Przynajmniej dzieci mają jakąś rozrywkę — dodaje.

Maciej Kot do swoich prac wykorzystuje materiał hypoalergiczny, bezzapachowy i co najważniejsze kolorowy, który się dzieciom bardzo podoba.
zl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zapewne #2181745 | 88.199.*.* 13 lut 2017 21:01

    zaleją sie łzami

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. lb #2180721 | 109.241.*.* 12 lut 2017 19:51

    inadal praeciwnicy p dyr oslowskiej beda twierdzic ze nie nadaje sie na to stanowisko jeszcze bedziecie za nia plakac jak zamkna szpital co do maluchow przeciez oni sa najwazniejsze

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5