Na wykonanie projektu nie ma chętnych

2017-01-30 10:00:00(ost. akt: 2017-01-27 12:12:58)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

W listopadzie 2016 roku PKP SA ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej i okołoprojektowej oraz usług towarzyszących dla realizacji budowy dworca systemowego w Nidzicy.
Projektanci mieli wykonać projekt zieleni, inwentaryzację obiektu budynku dworca kolejowego w Nidzicy oraz sąsiadującego budynku mieszkalnego, który ma być zburzony, przygotowanie opinii geotechnicznej, projekt drogowy, a także badania sejsmometryczne.

— Niestety, na ogłoszony przetarg nie wpłynęły żadne oferty. Wkrótce planujemy ogłoszenie kolejnego przetargu — mówi rzecznik prasowy PKP S.A Maciej Bułtowicz. Niezależnie od tego trwają prace nad projektem dworca i prowadzi je Biuro Projektowe PKP S.A.

— Wspomniana wcześniej dokumentacja, na tym etapie nie jest niezbędna do pracy nad projektem ogólnym. Cały projekt powinien być gotowy w III kwartale 2017 r. — dodaje Maciej Bułtowicz.

Przetarg na wybór wykonawcy może zostać ogłoszony w momencie, gdy powstanie finalny projekt dworca. Rzecznik prasowy PKP zapewnia, że wypracowane przez mieszkańców podczas listopadowych warsztatów koncepcje funkcjonalności dworca już trafiły do zespołu projektowego. — Obecnie trwają prace projektowe uwzględniające propozycje i oczekiwania uczestników — mówi rzecznik prasowy PKP S.A.

Co proponowali mieszkańcy? Przede wszystkim poczekalnia w hali głównej z miejscami do siedzenia, biletomat, toaleta z przewijakiem dla dzieci, filia biblioteki, widoczny rozkład jazdy pisany dużą czcionką, skrytki bagażowe, łączność bezprzewodowa, kiosk gastronomiczny, kiosk z prasą, monitoring wizyjny, na dużych telebimach powinna być wyświetlana informacja turystyczno-przyrodniczo - historyczna.

Park wokół dworca i nieduży plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, zakład fryzjerski, informacje dotykowe dla osób niewidzących. Inni optowali za tym, aby przed dworcem znalazła się wiata na stojaki dla rowerów, miejsca parkingowe na krótki postój i miejsca parkingowe na dłuższy postój.

Wicestarosta Lech Brzozowski zaproponował, żeby na terenie dworca znalazły się biura Powiatowego Urzędu Pracy i PCPR.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dredd #2170867 | 88.156.*.* 30 sty 2017 10:44

    Siłownia przy dworcu? Serio? Może jeszcze maszt 400 m z punktem widokowym i macdonaldsem na 390 metrach? Ludzie zejdźcie na ziemię, to NIDZICA!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5