Zaczynali na weselach, a teraz wystąpią w telewizji

2017-01-21 16:00:00 (ost. akt: 2017-01-21 15:26:23)

Autor zdjęcia: Archiwum

— Pojechaliśmy, na casting do Białegostoku, żeby się sprawdzić w V edycji Disco Star. Trema przed występem oczywiście była, ale poradziliśmy sobie. Jury oceniło nas pozytywnie, przeszliśmy dalej — mówi Asia Sarbiewska, wokalistka zespołu Foxter.
Najgorszy był początek. — Weszliśmy, nerwy, załatwianie formalności, mówienie tylko do mikrofonu, dużo ludzi, światła. Przebrnęliśmy przez to — opowiada Asia. Gdy stanęli przed jury byli już spokojni. Oceniali ich Radek Liszewski i Marcin Miller. Zespół wykonał piosenkę Magdy Niewińskiej "Lazurowe oczy".— To, że przeszliśmy dalej jest dla nas potwierdzeniem, że dobrze gramy i śpiewamy — mówi Asia. Teraz czeka ich występ w Warszawie.

Zespół Foxter powstał w 2016 roku. W skład wchodzą: Joanna Sarbiewska — wokal, uczennica ZSRiO w Jagarzewie, Piotr Bieniek — klawiszowiec, organista w kościele w Łynie i Mariusz Rykowski — gitarzysta, stolarz w Napiwodzie.

Są nie tylko zespołem,
ale i przyjaciółmi

Tak naprawdę, to chłopaki założyli zespół. Potrzebowali wokalistki. Ogłosili casting. — Zgłosiłam się, zaśpiewałam i od razu mnie przyjęli, mimo że były także inne kandydatki - mówi Asia. I od tej pory zaczęli próby i pierwsze wspólne występy. Świetnie się dogadują, dużo ze sobą rozmawiają.

— Jesteśmy zgraną paczką. Możemy na siebie liczyć. Jestem pewna, że gdybym w środku nocy zadzwoniła do Piotrka lub Mariusza i powiedziała, że potrzebuję pomocy, na pewno by przyjechali — mówi Asia. Na próbach spotykają się raz w tygodniu.

Grają przede wszystkim muzykę disco-polo. Wszystkie decyzje dotyczące zespołu podejmują wspólnie. — Mamy nasze występy zaplanowane od a do z. — Najważniejsze jest to, że robimy to, co kochamy, że muzyka nie kojarzy się nam z ciężką pracą, a daje satysfakcję i przyjemność — mówi Asia. Grają na weselach, imprezach okolicznościowych, dancingach.

Asia śpiewa od przedszkola

Asia Sarbiewska kocha śpiewać. Już jako mała dziewczynka występowała na przedstawieniach, akademiach z okazji Dnia Babci, Dnia Matki. Potem brała udział we wszystkich uroczystościach szkolnych w ZSRiO w Jagarzewie, w konkursach i przeglądach piosenek.

— Zawsze wszyscy mówili mi, że bardzo ładnie śpiewam. Zwłaszcza moja mama, która zdecydowała, że mój talent należy rozwijać — opowiada Asia.

Przez jakiś czas zajęła się tańcem, który bardzo polubiła. Nie zamierzała swojego życia wiązać ze śpiewem. Chciała zostać psychologiem. Ale jeden występ zmienił jej decyzję.

— To był Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej. Śpiewałam "Modlitwę dziewczyńską". To bardzo trudna piosenka, opowiadająca o zniszczeniu dziewczyny przez wojnę. Bałam się, że nie poradzę sobie - wspomina Asia.

Na próbach śpiewała poprawnie wokalnie, ale nie potrafiła wczuć się w przeżycia bohaterki. Tuż przed występem uspokajał ją pan Pszczółkowski, który przygotowywał do występu.

- Gdy weszłam na scenę, zobaczyłam światła reflektorów, ludzi patrzących na mnie, poczułam coś niesamowitego. Zaczęłam śpiewać i nagle całkowicie utożsamiłam się z tą dziewczyną, o której śpiewałam. Czułam to samo, co ona. Nigdy dotąd nie przeżyłam tylu emocji. To zdecydowało, że liczy się tylko śpiew - mówi Asia.

Plany na przyszłość

Do tej pory wykonują utwory innych znanych autorów. Chcieliby zacząć pisać własne teksty i własną muzykę. Oczywiście będą to robili wspólnie, jak zawsze. Każdą zmianę w wykonaniu dokładnie omawiają, analizują i ustalają.

A ich marzeniem na najbliższą przyszłość jest przejście do kolejnego etapu Disco Star. — Mamy nadzieję, że nam się uda — mówią zgodnie członkowie zespołu Foxter.

roz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Napiwoda...Łyna,Jagarzewo. #2200589 | 83.9.*.* 12 mar 2017 15:15

  Promocja Mazur...Białystok...Warszawa .Należą Wam się wielkie brava i splendor-tak trzymajcie!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Orlowianka #2166534 | 91.94.*.* 23 sty 2017 21:19

  Trzymam kciuki.Brawa za odwagę

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Podrywacz #2166002 | 31.0.*.* 23 sty 2017 09:55

  Fajna wokalistka :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Aga #2165715 | 94.254.*.* 22 sty 2017 20:10

  Super !!! Trzymam kciuki

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. Hana #2165430 | 83.31.*.* 22 sty 2017 13:27

  Brawo. Cieszę się, że wystąpiliście. Jestem z wami. Maniek jesteś wielki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5