Powalone drzewa i konary po nocnej wichurze

2016-12-27 11:31:00(ost. akt: 2016-12-27 17:07:42)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W nocy z 26 na 27 grudnia nad Polską przeszedł orkan Barbara. Wichurą nie ominęła również powiatu nidzickiego. Na szczęście obyło się bez niepokojących zdarzeń.
Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew i konarów. Najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Janowiec Kościelny.

Pierwszy wyjazd strażacy mieli 26 grudnia o godz. 23:38. OSP Szczepkowo Borowe interweniowała w Szemplinie i Krajewie, natomiast OSP Nowa Wieś Wielka w Nowej Wsi Wielkiej. Najwięcej zgłoszeń było nad ranem. Ok. godz. 9:00 OSP Napiwoda usuwała powalone drzewa z Radomina. Obecnie sytuacja nieco się uspokoiła.

— Podejrzewamy, że straty będą jeszcze w gospodarstwach. Skutki wichury widoczne są również na drogach powiatowych i wojewódzkich, jednak nie uniemożliwiają one poruszania się. Jeszcze nie wszystkie drogi zostały sprawdzone przez kierowców — mówił asp. sztab. Andrzej Osowski, oficer prasowy KP PSP w Nidzicy.

zl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5