Policjanci debatowali z seniorami o bezpieczeństwie

2016-11-17 16:00:00 (ost. akt: 2016-11-17 10:03:41)

Autor zdjęcia: Archiwum

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się debata ewaluacyjna. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze nidzickiej komendy, którzy sprawdzali poziom przyswojonych i utrwalonych informacji z debaty społecznej przeprowadzonej na początku roku.
Ewaluację przeprowadzono w formie pytań ankietowych zadawanych przez prowadzącego uczestnikom. Uzyskane odpowiedzi posłużą do opracowania wniosków ewaluacyjnych.

Podopieczni spisali się wzorcowo. Wiedzieli m.in. jak działają oszuści metodą na tzw. wnuczka czy policjanta, jak powinni prawidłowo zabezpieczać własne mienie przed kradzieżami, oraz jak być asertywnym wobec sprzedawców oferującym niepowtarzalne okazje. W trakcie debaty poruszono również bardzo ważna kwestię bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Komendant omówił prawidłowy sposób korzystania z jezdni przez pieszych w mieście i poza terenem zabudowanym. Przypomniał o obowiązkowym elemencie wyposażenia każdego pieszego jakim jest odblask.

Na zakończenie spotkania wręczono każdemu seniorowi element odblaskowy i przeprowadzono krótki instruktaż prawidłowego ich noszenia. Seniorzy w podziękowaniu za spotkanie zaprezentowali krótki repertuar wokalny.

kpp

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5